Autorka obrađuje tematiku vezanu za sjećanja na najupečatljivije prostore iz svog djetinjstva
Prva samostalna izložba slika Ognjenke Vojvodić traje do 15. jula u Ustanovi kulture „Parobrod” u Beogradu.
Autorka predstavlja slike velikih formata u tehnici ulje na platnu. Teme koje razrađuje u ovoj seriji slika su prevashodno planinski predjeli Crne Gore, tačnije planinski masivi koji okružuju Gornju Moraču, zavičajno selo njenog djeda po ocu.
Osnovna ideja vodilja je da se monumentalnost i iskonska snaga ovog formativnog mjesta koje je povezuje sa precima i briše granice prostora i vremena, pretoči na platna na takav način da bude svojevrstan metafizički portal između prošlosti i budućnosti, navedeno je u saopštenju.
Na isti taj način obrađuje i tematiku vezanu za sjećanja na najupečatljivije prostore iz svog djetinjstva, na mjesta odrastanja koja su uticala na njen umjetnički senzibilitet i percepciju svijeta.
Ognjenka Vojvodić je rođena 2001. u Beogradu. Diplomirala je 2024. godine na Fakultetu primijenjenih umjetnosti u Beogradu, na odsjeku za Zidno slikarstvo, u klasi profesora Nikole Božovića.
(POLITIKA)
