U drugom polufinalu „Pjesme Evrovizije“ izabrano je završnih 10 zemalja koje idu u finale, koje će biti održano sjutra u Liverpulu.
Među njima se našao i jedini regionalni predstavnik, sastav Džoker aut iz Slovenije sa pjesmom „Carpe Diem“.
U finale 67. „Evrovizije“ prethodno su iz prvog polufinala prošli predstavnici Moldavije, Švajcarske, Finske, Češke, Izraela, Portugala, Švedske i Norveške, uz Luku Bleka sa pjesmom „Samo mi se spava“ i hrvatski sastav Let 3 sa pjesmom „Mama ŠČ“.
U finale najvećeg televizijskog muzičkog takmičenja 13. maja direktno idu Velika Britanija, Njemačka, Francuska, Italija, Španija i Ukrajina.
Voditeljke prvog i drugog polufinala bile su Julija Sanina, Hana Vadingem i Aleša Dikson.
U finale 67. „Evrovizije“ prošli su i predstavnici Moldavije, Švajcarske, Finske, Češke, Izraela, Portugala, Švedske i Norveške.
