Vršiteljka dužnosti pomoćnice direktora, Ksenija Ivanović Božović, danas je u prostorijama Uprave za sport i mlade, ugostila Dejana Pavićevića, sportskog direktora Judo kluba “Gorica” kao i Edina Koljenovića i Andreu Mićanović, šefa kancelarije RYCO-a (RYCO – Regional Youth Cooperation Office), odnosno predstavnicu mladih Crne Gore u Upravnom odboru Regionalne kancelarije za mlade.

Na sastanku sa gospodinom Pavićevićem bilo je riječi o potrebama Judo kluba “Gorica”, kao i o mogućnostima podrške Uprave za sport i mlade u njihovom radu.

Kada su u pitanju mladi, Božović ima optimističan pogled na budućnost koja očekuje omladinu.

“Upravo su inicijative kao što je RYCO, pravi primjeri kako mladi ljudi, ne samo u Crnoj Gori, nego i u regionu, kontinuirano uspijevaju da se glas omladine jasno i glasno čuje. Ujedinjenim snagama, omladina našeg regiona nam svakodnevno ukazuje na svoje potrebe koje mi, u našoj zemlji konkretno Uprava za sport i mlade, kao nadležni organ za ovu ciljnu grupu, imamo obavezu ne samo da saslušamo, već i da se potrudimo da na najbolji i najefikasniji mogući način uslišimo. Kroz razgovor sa dvoje divnih, entuzijastičnih mladih ljudi, Edinom i Andreom, prepoznala sam veliku volju i odlučnost da se u narednom periodu nastavi uspješna saradnja Uprave za sport i mlade i RYCO-a, te je tematika razgovora bila kako dosadašnji postignuti rezultati, tako i budući projekti koji nas očekuju”, istakla je Ivanović Božović.

Tagovi