Fudbaleri Selte savladali su Atletik Bilbao rezultatom 1:0 u meču 19. kola španskog prvenstva.

Jedini gol na meču postigao je Jago Aspas u 71. minutu, što je njegov deveti gol u La Ligi ove sezone.

Pred meč je saopšteno da na teren neće istrčati Injaki Vilijams, napadač gostiju iz Baskije, čime je prekinuo niz od 251 uzastopno odigranog meča. Poslednji meč koji je propustio odigran je prije sedam godina protiv Malage.

Bez njegove pomoći Bilbao nije mogao do gola i izjednačenja u ovom meču, odnosno boda koji bi im značio u borbi za Evropu naredne sezone.

Pitanje je da li Atletik ima kapaciteta za to, s obzirom na to da im je ovo treći poraz u nizu. Trenutno su osmi sa 26 bodova.

Što se Selte tiče, ekipa iz Viga je ovom pobjedom izašla iz opasne zone i sada ima bod više od Kadiza koji je prvi ispod crte.

Rezultati 19. kola La Lige: petak: Almerija – Espanjol 3:0 (1:0) /Suares 21, Baptistao 61, Portiljo 77 – Hoselu 90+3/, subota: Kadiz – Majorka 2:0 (2:0) /Bongonda 10, Fernandes 38/, Đirona – Barselona 0:1 (0:0) /Pedri 61/, Sevilja – Elče 3:0 (3:0) /En Nesiri 29, 45+3, Akunja 43/, Hetafe – Betis 0:1 (0:0) /Iglesijas 85/; nedjelja: Valjadolid – Valensija 1:0 (0:0) /Larin 90/, Osasuna – Atletiko Madrid 0:1 (0:0) /Saul 74/, od 18.30: Selta – Atletik Bilbao 1:0 (0:0) /Aspas 71/, 21: Real Madrid – Real Sosijedad.

Tagovi