I TSC „položio oružje“ pred Zvezdom

0

Fudbaleri Crvene zvezde su sa još jednog teškog gostovanja uspjeli da odnesu sva tri boda.

U derbiju 25. kola Linglong Superlige Srbije, tim Dejana Stankovića je u Senti kao gost savladao ekipu TSC-a rezultatom 3:1 i dodatno se približio osvajanju nove šampionske titule.

Tokom prvog poluvremena Zvezda nije igrala onako kako su njeni navijači navikli, nije bilo previše prilika za gol, dok je na drugoj strani TSC mogao do vođstva posle kornera u 16. minutu, kada je Tomanović šutirao glavom, ali je Gajić sa gol linije izbio loptu.

Zvezda je u 34. minutu imala veoma dobru priliku preko Ivanića koji je loše šutirao u situaciji jedan na jedan, a potom su pretili i Nikolić i Ben, bez uspjeha.

Bez golova se ušlo u drugo poluvrijeme, Stanković je izvršio trostruku izmenu, Petrovića, Kataija i Nikolića zamijenili su Srnić, Pavkov i Kanga i već u 55. minutu Zvezda je povela.

Ivanić je probio po lijevoj strani kaznenog prostora, onda poslao loptu u peterac, gdje ju je sačekao Pavkov i sproveo u mrežu – 0:1.

Samo dva minuta kasnije odlična akcija domaćih, Đuro Zec je ušao u kazneni prostor, gdje ga je kao poslednji igrač odbrane oborio Milan Gajić i sudija Novak Simović pokazuje na belu tačku, uz crveni karton Gajiću.

Nenad Lukić je bio precizan sa bijele tačke, TSC je u 58. minutu izjednačio na 1:1.

Imao je TSC nedugo zatim još jednu odličnu akciju, Lukić je bio u kontri, Milunović ga je oborio nadomak kaznenog prostora, ali sudija Simović nije dosudio prekršaj.

Ali, samo devet minuta kasnije, dosudio je penal i crveni karton na drugoj strani. Ivanić se probio u kazneni prostor, došlo je do kontakta sa Tomanovićem i glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Usledili su protesti Tomanovića, koji je dobio i drugi žuti karton, pa je i TSC ostao sa igračem manje na terenu.

Kanga je sa jedanaest metara potom savladao Filipovića i donio novo vođstvo Zvezdi, a pobjedu crveno-bijelih je dva minuta kasnije potvrdio Milan Pavkov svojim drugim golom, ovoga puta na asistenciju Srnića sa desne strane – 1:3.

Do kraja bez većih uzbuđenja, Zvezda je rutinski sačuvala stečenu prednost, a mogla je u par navrata da je učini i ubjedljivijom, preko Bena i Pavkova.

Ostali rezultati 25. kola: Partizan – Vojvodina 2:0, Čukarički – Metalac 2:0, Voždovac – OFK Bačka 2:1, Mladost – Zlatibor 0:2, Napredak – Rad 0:2, Radnik – Novi Pazar 4:1, Javor – Inđija1:1, Proleter – Radnički Niš 2:1i Spartak – Mačva 3:2.