I Mladost bolja od Partizana: Crno-beli se oprostili od titule u oktobru

0

Posle Voždovca i Mladost je porazila fudbalere Partizana, bilo je neočekivanih 1:0 u Lučanima što je sada crno-bele bitno udaljilo od borbe za titulu, nakon što je Zvezda dan ranije upisala trijumf protiv Rada.

Imaće gosti i te kako za čim da žale posle još jednog kiksa, „pošteno“ su se ispromašivali, a kako to fudbal uvek izrežira, uslijedila je surova kazna koja je stigla iz bukvalno prve prave šanse Lučanaca.

Sadik je opet bio Partizanov tragičar, ispromašivao se Nigerijac kao mnogo puta dosad, ovoga puta je imao dvije velike prilike, praktično je u obje bio sam pred odličnim Zečevićem – i oba puta je toliko traljavo šutirao, gotovo „telefonirao“ golmanu Mladosti i olakšao mu posao.

Da je pogodio u 65. minutu Partizan bi gotovo sigurno izašao kao pobjednik iz ove utakmice, jer na drugoj strani nije bilo prijetnje do tada. Igrači Mladosti nisu „omirisali vazduh“ na polovini Beograđana, bili su strogo defanzivno orijentisani, što zbog bolje igre rivala, što iz taktičkih razloga, ali umjeli su na kraju da iskoriste šansu koja im se ukazala.

I pre šansi Sadika Partizan je daleko bolje kreirao na polovini rivala, ređale su se situacije oko kaznenog prostora u prvom poluvremenu, ali i traljavi i neprecizni udarci iz solidnih pozicija Zdjelara, Tošića, Miletića, Asana..

Važno je reći da je Savo Milošević na raspolaganju imao nekolicinu iscrpljenih igrača, Asano, Natho i Suma su dva dana pred meč stigli posle zahtjevnih reprezentativnih akcija, pa se i tome može pripisati nešto lošije izdanje sve trojice, mada nije to opravdanje naravno za manjak energije i izostanak realizacije.