I četvrti poraz: Crna Gora od gotovog napravila veresiju

0

Ni u svom četvrtom meču na Mundobasketu u Kini najbolji košarkaši Crne Gore nisu uspjeli da zabilježe pobjedu. Za razliku od prethodnih duela u Kini ovog puta imaju mnogo razloga da žale: Turska – Crna Gora 79:74.

Na pet minuta prije kraja meča “crveni” su imali 12 poena viška (53:65), ali su nakon toga primili čak 26 poena!

Do prvog vođstva na meču Turci su tako stigli 1:36 prije kraja nakon čega je naš tim još samo jednom uspio da vrati prednost da bi u poslednjem minutu protivnik surovo naplatio “vodu u ušima” Mitrovićevih izabranika…

Ništa do sredine poslednjeg kvartala nije slutilo na ovakav epilog meča. “Crveni” su od početka do koša Bjelice za novi “bijeg” na 12 poena razlike kontrolisala igru, rezultat i djelovali samopouzdano i stabilno.

Mitrovićeva četa je sjajno otvorila meč – u 5. minutu stigla je do 9 poena razlike (2:11), u finišu prve četvrtine prvi put imala dvocifreno vođstvo (12:22).

Turci su uspjeli da uhvate bolji ritam u drugom kvartalu, serijom 8-0 na početku ovog perioda priđu na samo 2 poena zastatka (26:28), ali je Crna Gora odmah uzvratila (26:32), I na poluvrijeme otišla sa 5 poena prednosti.

Iako su Turci zaprijetili na startu treće dionice, u ovom period gledana je najbolja partija našeg tima. Nidam je u 27. minutu trojkom vratio dvocifrenu razliku (42:52), a potom novim pogotkom iza 6,75 podigao vođstvo na +11 (46:58).

U 38. minutu poenima Todorovića sa penala stigli smo i do rekordnih 12 poena viška (46:58).

Na toj razlici bili smo i nakon pogotka Bjelice u 35. Minute ali nakon toga je sve krenulo naopako.

Turci su ubrzano “kresali” višak našeg tima i na 2:11 prije kraja Balbaj je najavio dramu smanjivši razliku na samo jedan poen (67:68)!

Turska je propustila prvi napad za preokret, ali ne i drugi kada se Osman našao na liniji penala 1:36 prije kraja. Dubljević je 24 sekundi kasnije uspio da nas vrati u vođstvo, ali je na minut i šest sekundi prije kraja Vilbekin pogodio oba bacanja za 71:70.

Na 44 sekunde prije kraja Nidam je fauliran pri šutu za tri poena – pogodio je dva od tri penala za poslednje vođstvo “crvenih” 71:72, da bi Osman 16 sekundi kasnije okrenuo na 73:72.

Na 19 sekundi prije kraja Nidam je promašio trojku a Vučević zaradio faul, potom i Šehović i to nesportski što su Mahmutoglu i Vilbekin naplatili sa četiri poena za bijeg na četiri poena razlike (77:72), 13 sekundi prije kraja. Povratka nakon toga nije bilo…

Turska – Crna Gora 79:74 (16:26, 16:11, 17:21, 30:16)

Donguan – Košarkaški centar. Sudije: Roberto Vaskes (Portoriko), Gaston Bartel (Urugvaj), Mihal Proc (Poljska).

TURSKA: Arar, Arslan 2, D. Balbaj, Birsen 15, Erden 6, Iljasoja, Korkmaz 5, Mahmutoglu 17, Osman 19, Sanli 4, Tunčer 2, Vilbekin 9.

CRNA GORA: Bjelica 2, Dubljević 12, Ivanović 8, Nidam 13, A. Popović, P. Popović 6, radončić 3, Radović, Su. Šehović 3, Se. Šehović 2, Todorović 5, Vučević 20.