Hamrun idealan protivnik za posrnuli Partizan: Crno-bijeli već u Ligi konferencija

0

Fudbaleri Partizana savladali su Hamrun 4:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija. Utisak je da su slabašni Maltežani idealan protivnik da posrnuli velikan iz Humske 1 sakupi koliko-toliko u paramparčad razbijeno samopouzdanje nakon katastrofalnog starta sezone. Bez obzira što ima da se odigra za sedam dana revanš na Malti, crno-bijeli će sigurno drugu sezonu zaredom igrati u grupnoj fazi najmlađeg evropskog klupskog takmičenja.

Poveli su crno-bijeli u 16. minutu. Bio je to mat u tri poteza. Marko Živković je na ivici šesnaesterca proigrao Kvinsi Meniga, Holanđanin proslijedio loptu Rikardu Gomešu, koji je predriblao golmana i poslao loptu u mrežu. Devet minuta kasnije bilo je 2:0. Živković je izveo korner, Igor Vujačić izdominirao u vazduhu, poslao loptu na stativu, gdje je Slobodan Urošević, takođe glavom, sproveo u mrežu. Sjevnula je u 33. minutu kontra izabranika Gordana Petrića. Patrik Andrade je osvojio loptu ispred svog kaznenog prostora, dodao je Rikardu na centru, zatim prošpartao po desnoj strani, sačekao povratni pas i nesebično uposlio Dijabatea, kome nije bilo teško da povisi na 3:0.

Partizan je nonšalantno ušao u drugo poluvrijeme, što je iskoristi Metju Guilamije da u 52. minutu glavom smanjio zaostatak svog tima. Imali su gosti par minuta kasnije još jednu šansu iz prekida, ali je golman Partizana, Popović, bio na pravom mjestu. Nije međutim Hamrun tim koji može dugo da diktira ritam… Ubrzo su Rikardo, Svetozar Marković i Dijabate prupuštali izgledne prilike, sve dok se Patrik Andrade u 77. minutu nije upisao, iskoristivši ne baš najbolju postavku odbrane gostiju i postavio konačan rezultat. Duvala je u finišu meča promaja kroz odbranu Partizana, ali skromni Maltežani nisu to znali da iskoriste.