Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola ponovio je danas da nema namjeru da napusti engleski klub.
Gvardiola je isprozivao čelnike Premijer lige i pojedine engleske klubove, koji su 2020. godine tražili izbacivanje Mančester sitija iz Lige šampiona zbog kršenja finansijskoj „fer-pleja“
Britanski mediji podsjećaju da je Siti imao dvogodišnju zabranu učešća u evropskim klupskim takmičenjima, koju je Sud za sportsku arbitražu poništio 2020. godine, nakon što je UEFA presudila da je klub počinio ozbiljne povrede propisa o finansijskom „fer-pleju“ od 2012. do 2016. godine.
Većina klubova iz Premijer lige 2020. godine tražila da Mančester siti bude izbačen iz Lige šampiona.
„Mi smo ih pobijedili. Imali su određene sumnje, to je u redu, ali postoje advokati. Međutim, ljudi iz Premijer lige ne čekaju. Već su nam uništili reputaciju“, rekao je Gvardiola.
On je istakao da ostaje menadžer Mančester sitija.
„Sve dok me žele ovdje – ostaću. Niko ne može da unište ono što smo uradili. Osvojili smo dosta toga i branićemo svoje titule. Znam dobro kako smo došli do njih. Ponosan sam na rukovodstvo kluba i sve što su učinili“, kazao je Gvardiola.
Premijer liga optužila je Mančester siti za više od 100 finansijskih prekršaja.
Optužbe se odnose na prihode, pojedinosti sa platama trenera i igrača, propise Evropske fudbalske unije, profitabilnost i održivost i na saradnju tokom istrage.
„Ljubomora je dio sporta. Kada ste šampion, ljudi žele da vas skinu s vrha. To je lijepo, ali neki timovi žele u Ligu šampiona samo zbog ogromnih stadiona koje su napravili“, rekao je Gvardiola, pa nastavio:
„Da li smo mi odgovorni što se kapiten Liverpula Stiven Džerard okliznuo na Enfildu 2014. godine? Da li je to naša greška? Imam ogromno poštovanje prema njemu, ali te godine mi smo bili šampioni. Znam dobro koliko smo napora uložili u sve“, zaključio je Gvardiola.
