Piše: Vojin Grubač

Nije poznato ko u Vladi kreira kadrovska rješenja, ali je jasno da uklanjanjem ili otpuštanjem ljudi koji su primljeni na posao pri Vladi – taj neko čini grešku čije dimenzije mogu biti čudovišne.

I tu se nazire nekoliko aspekata dotičnog problema.

Naime, umjesto da se odstranjuje stari kadar koji je dio paralelnog sistema vlasti, kojeg kreira i učvršćuje bivši šef režima, odstranjuju se oni koji su sigurni, višegodišnji i višedecenijski borci protiv prohujalog zla, koji su dali uistinu ogromni doprinos rušenju bivšeg političkog sistema zasnovanog na satanizmu.

Vlada i tako ima mnogo protivnika u partijama i javnosti, a sada tim odbacivanjem ljudi protiv sebe gradi novi pojas protivnika, i to od svojih simpatizera, koji su vrlo kreativni, borbeni i oštri što je na sebi odlično osjetila koža bivšeg režima.

Ujedno, to pokazuje nedostatak tolerancije, nedostatak takta i neosjećaj potrebe praštanja, ukoliko su odbačeni u nečemu grešni.

Prošli režim i Monstrum su oko sebe sabirali sve koji će biti na njihovoj liniji, i dobro ih nagrađivali za uloge.
Vojin Grubač

Svi ti koji su podržavali bivši režim danas primaju odlične plate kroz razne forme, recimo nacionalnih penzija.

A svi koji su informativno „tukli“ te likove bliske režimu, dubinski rušeći režim, i dalje su bez posla ili su primljeni pa ekspresno odbačeni.

Jedno je sigurno, to što se dešava s kadriranjem pri Vladi uopšte nije normalno, pati od nedostatka logike i zdravog smisla. I sve to će zakonomjerno uticati da se velikom brzinom uruši princip i mogućnost održanja novog vladajućeg modela, sa nesagledivim posledicama.

Tagovi