Mladen Mikijelj

Građanska šestica

0

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Bornmut 6:1 (3:0) u 11. kolu engleske Premijer lige.

Siti je na svom Etihadu bez velikih problema došao do devete pobjede u domaćem takmičenju, a već posle 45 minuta igre imao je velikih 3:0.

Sve je počelo posle pola sata igre, kada je za sedam minuta viđeno tri gola u mreži gostiju.

Prvo je Žeremi Doku donio prednost u 30. minutu, smo 180 sekundi kasnije već je na semaforu stajalo 2:0, a ovaj put strijelac je bio Bernardo Silva.

U 37. minutu ekipa Pepa Gvardiole imala je tri gola prednosti, a sada je Manuel Akanđi bio precizan.

Taj rezultat je bio aktivan sve do 64. minuta, a onda je golman Bormnuta četvrti put morao da vadi loptu iz mreže.

Na to ga da je sada natjerao Fil Foden, koji je na početku drugog poluvremena ušao u igru umjesto Halanda.

Deset minuta kasnije, gosti su smanji na 4:1, kada je loptu u gol Sitija spakovao Sinistera.

Bernardo Silva u 84. minutu stigao je do svog drugog gola, a konačan rezultat 6:1 postavio je Ake dva minuta kasnije.

Vest Hem je poražen na gostovanju Brentfordu 3:2. Viđena su dva preokreta. Poveo je domaći tim golom Mopea u 11. minutu. Vest Hem je preokrenuo golovima Kudusa u 19. i Džeroda Bouena u 26. minutu. Ovim je postao prvi igrač u istoriji Vest Hema, koji je postigao gol na šest vezanih gostovanja.

Ipak, autogol Mavropanosa u 55. minut vratio je Brentford u život. Kristal Palas je slavio pobedu u gostima protiv Barnlija 2:0 golovima Šlupa u 22. minutu i Mičela u 54. minutu. Šefild Junajted je u nevjerovatnoj završnici savladao Vulverhempton kod kuće 2:1. Domaćin je poveo golom Arčera u 72. minutu. Vulvsi su izjednačili preko Belgarda u 89. minutu. A u dubokoj nadoknadi sviran je penal za Šefild Junajted. Precizan sa bijele tačke u 100. minutu bio je Norvud za velika tri boda.

Everton je protiv Brajtona vodio od sedmog minuta golom Mikolenka, ali je u 84. minutu poravnao Karu Mitoma za konačnih 1:1.