Građani, nezadovoljni zbog smjene ministra pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimira Leposavića okupili su se danas ispred parlamenta da bi iskazali svoje nezadovoljstvo.
Oni su pozvali i premijera Zdravka Krivokapića da im se obrati i da im objasni zašto traži smjenu ministra.
„Obraćamo se uvaženom premijeru Krivokapiću i uvaženom predsjedniku Skupštine Aleksi Bečiću da izađu i stanu ispred svog naroda koji je dao glas za promjene i rušenje režima Mila Đukanovića 30. avgusta na izborima. Željeli bismo da im postavimo par pitanja i ujedno očekujemo da budemo ispoštovani od strane istih. Ujedno dajemo i našu riječ da ćemo razgovarati na pristojan način i da će vrijeme koje budu izdvojili značajno doprinijeti uspostavljanju društvene sloge. Na isti način na koji je premijer razgovarao sa Cetinjanima očekujemo i ovog puta isto razgovara s nama“, poručili su okupljeni građani.
Poslanici bi danas trebali da se izjasne o smjeni ministra pravde, a pojedini od njih su se i obratili građanima.
Poslanik Pokreta za promjene Branko Radulović poručio je okupljenima da neće glasati za smjenu.
Na protestu su bili i mještani Botuna koji protestuju zbog izgradnje kolektora.



