Goreće SPENS: „Orlovi“ smatraju da je minus četiri iz Španije dostižno

0

Rukometaši Srbije poraženi su sinoć od Španije u Vigu rezultatom 32:28 (15:14) u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo koje se 2025. godine igra u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.

Prikazali su „orlovi“ odličnu partiju u prvom poluvremenu meča u Lalin Areni, ali nisu imali dovoljno koncentracije u ključnim momentima drugog dijela igre, da odole jednoj od najboljih svjetskih reprezentacija. Revanš meč zakazan je za 12. maj u 17 časova u novosadskom SPENS-u.

Jako sam zadovoljan pristupom momaka. Došli smo sa podmlađenim sastavom, bez šest-sedam važnih igrača i pružiti ovakav otpor Španiji zaista me čini ponosnim. Da smo bili malo strpljiviji kod nekih otvorenih šansi, bio bi još bolji rezultat, ali ovaj meč pokazuje da smo na pravom putu! Imamo još 60 minuta u Novom Sadu i borićemo se svim silama da pobijedimo i izborimo plasman na Svjetsko prvenstvo, sve je moguće. Pozivam sve navijače da dođu u nedelju da daju vjetar u leđima ovim momcima koji zaista zaslužuju podršku i pokazali su da mogu da se nose sa jednom rukometnom silom kakva je Španija!”, rekao je selektor Srbije, Boris Rojević.

Odličnu je partiju u Lalinu pružio je Lazar Kukić, koji je posle meča istakao da tim vjeruje do samog kraja u prolaz na šampionat svijeta.

Aktivan je rezultat. Mislim da smo izvanredno odigrali prvo poluvrijeme, bilo je dosta dobrih elemenata u igri, kao i zajednička i timska igra. Nalazili smo dosta dobrih rešenja u napadu, ali smo u drugom poluvremenu posustali najprije u ofanzivi u poslednjih 15-20 minuta meča. Borba nije izostala, ne odustajemo, čeka nas drugo poluvrijeme u Novom Sadu i nadamo se da možemo da pobijedimo i preokrenemo rezultat u našu korist”, jasan je bio srednji bek Dinama iz Bukurešta.

Optimističan je posle utakmice sa Špancima bio i Vanja Ilić, jedan od iskusnijih igrača među „orlovima”.

Kao što smo najavili i pred samu utakmicu, izašli smo hrabro, borili smo se i nismo im ni jednog trenutka dozvoli da pomisle da mogu lako sa nama. Griješili smo, naročito u drugom poluvremenu i svjesni smo toga, ali vidim dosta prostora da se napreduje i da te sve detalje ispravimo kroz nekoliko treninga koje imamo do utakmice u Novom Sadu. Jedva čekamo pun SPENS, da ‘gori’ atmosfera i da nas publika nosi do novog podviga poput onog od prije godinu dana. Četiri razlike je dostižno i vjerujem da nemamo čega da se stidimo, uzdignute glave izlazimo na teren da se borimo za svoj cilj”, poručio je krilni igrač Srbije.