Gojković: Mnogo promašaja nakon izrađenih akcija, Tešanović povrijedio vrat

0

Vaterpolisti Crne Gore su na jedvite jade ubilježili prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. „Crveni” su na bazenu „Alfred Hajoš” u Budimpešti vodili 4:1, 8:5, da bi u poslednjim sekundama utakmice spašavali minimalnu pobjedu (10:9) nad Gruzijom u drugom kolu A grupe.

Očekivali smo da neće biti lako. Čak smo otvorili meč možda bolje nego što smo očekivali. Međutim, nakon silnih promašaja smo ušli u nervozu, nismo mogli to da iskontrolišemo. U suštini, imali smo dobrih rješenja u napadu, ali je završnica izostala. Promašili smo veliki broj šuteva unutar pet metara. Moramo biti zadovoljni pobjedom. Ovo je mlada ekipa, oscijalcije su očekivane, okrećemo se duelu sa Brazilom bez imalo potcjenjivanja rivala”, kazao je nakon utakmice Vladimir Gojković.

Crna Gora će morati drastično da popravi igru do osmine finala.

Idemo meč po meč, moramo da pripremimo utakmicu da pobijedimo prvo Brazil, pa ćemo razmišljati o ostalima. Tako ćemo se postaviti”, dodao je selektor „ajkula”.

U finišu meča u heroja je izronio Dejan Lazović. Čuvar mreže je u poslednjim trenucima odbranio šut Marka Jelače za izjednačenje. Lazović je među stative stao umjesto Petra Tešanovića, koji je bazen napustio u drugoj četvrtini.

Tešanović je na razgibavanju, dva minuta pred početak meča osjetio bol u vratu. Probao je da brani, ali je već u prvoj četvrtini video da ne može”, pojasnio je Gojković rokadu na golu.