Crnogorska ženska košarkaška reprezentacija u poslednja dva ciklusa kvalifikacija bila je oslabljena, jer u sastavu nije bilo Amerikanke Markiše Getling, koja više neće ni nastupati za reprezentaciju Crne Gore.
– Getling je odučila da završi karijeru na kraju sezone. Nije mogla da dođe i raduje da smo sa domaćim igračicama stigli do cilja. Tražimo novu Amerikanku, na poziciji 5, jer imamo mlade igračice poput Maje Bigović i Lane Vukčević,koje su sada prvi put igrale za nacionalni tim. Imamo već neke opcije i čekamo da završimo papirologiju – potvrdila je selektorka Crne Gore Jelena Škerović.
Crna Gora je izborila plasman na sedmi uzastopni šampionat Evrope.
(cdm)
