Francuska pala posle sedam godina: Srbija igra svemirsku odbojku!

0

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Francusku sa 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 17:25) u prvom meču druge faze na Svjetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj.
Odbojkaši Srbije nisu slavili protiv Francuza od 2011. godine u zvaničnim mečevima.
Srbija je loše ušla u utakmicu, dozvolila Francuzima da se razigraju u prvom setu, a sličan scenario je viđen i do samog kraja drugog kada su Galski petlovi imali set loptu. Ipak, kada je djelovalo da je set izgubljen Orlovi su serijom poena prvo izjednačili na 24:24, a potom i dobili set.
Silno motivisani odbojkaši Srbije na krilima preokreta nastavili su sa odličnom igrom u nastavku pa je treći set završen 25:20.
Do kraja neizvenost nije izostala, Francuzi su brzo uspeli da se stabilizuju i izjednače rezultat pa je taj-brejk morao da odluči pobednika.
Peti set, ujedno je bio i najzubudljiviji na meču. Francuska je vodila, a Srbija je svaki put uspela da izjednači. Na 11:11 trener Francuske Tili je tražio tajm-aut posle kojeg je Atanasijević servira as.
Igralo se poen za poen, da bi na kraju Francuska imala i propustila 3 meč lopte, i tako i posle 7 godina doživjela poraz u zvaničnim duelima sa Srbijom.