Službenici Uprave policije su danas izveli koordiniranu plansku aktivnost na području Kotora – naselje Kavač, i na području Tivta, a u cilju pronalaska međunarodno traženih lica, kao i stvari i predmeta koji potiču iz krivičnih djela odnosno čije je porijeklo sumnjivo.
Kako su mediji prenijeli, riječ je o navodnom šefu Kavačkog klana Radoju Zviceru.
„Preko 100 policijskih službenika, uključenih u izvođenje ove operativne aktivnosti, izvršilo je pretrese na više lokacija, među kojima i dva objekta – kompleksa koje, u Kotoru i na Obali Đuraševića, koriste R.Z. i njegova supruga T.Z., te objekata koje koriste članovi iste organizovane kriminalne grupe, kao i stana u vlasništvu V.B, te apartmana i privatnih plaža u vlasništvu i državini povezanih lica. Tokom ove akcije policija je u garažama i na privatnim parkinzima pronašla i privremeno, radi provjera, oduzela četiri skupocljena vozila, među kojima je i jedno čija je prodajna vrijednost oko pola miliona eura (oko 500.000 eura), kao i oko 17.000 evra u kešu a za koji novac će biti izvršene provjere o porijeklu, te sredstva komunikacije i tehničku opremu koju su koristila navedena lica a koja će biti predmet daljih provjera“, navodi se u saopštenju.
O događajima je obaviješteno nadležno državnom tužilaštvo.
„Policija nastavlja potragu za najtraženijim licima na nacionalnom i međunarodnom nivou, kao i aktivnosti na suzbijanju svih vidova kriminala, sa posebnim akcentom na razbijanje djelovanja mreže organizovanih kriminalnih grupa i oduzimanje kriminalnom stečene imovine“, zaključili su oni.


Ima li njega đe
I svakom je od tih 100 glava bila u torbi….Jel tako?E Lazar neka ostane a ova trojica da idu i bravo vam ga!
Pretpostavljam da su sinoc svi koji su bili u vili obavijesteni da se sklone poz.
Nagrdiste ih! Zamislite, Milović ima 40 miliona, baš biste ga nagrdili da mu uzmete koji automobil. Tako i Zvicera. I Vesnu i sina joj. I Golubovića. I svu družinu.
Kad advokati donesu sve papire, to ide nazad na isto mjesto .Predstava za javnost
Odlicno, sad smo zaboravili Medenicu, Mitrovicku i Spomenik
Da ako ga zatvorite vise.
Pa kad si cio život ulagao u pogrešne investicije/gabarite sad ni da se samaras 24h ne bi pomoglo. Gledam i zavidim. Ali zavidim mu sto ga ne mogu naći na kugli zemaljskoj. Da mi je taj film. Ovako samo zamišljam ovu moju kako na metli leti u nepoznatom pravcu. Ali pusti sni…