Njemačka kompanija polako je počela sa svojim procesom dolaska u Formulu 1.
Zauber je danas u zvaničnom saopštenju objavio da je Audi preuzeo većinsko vlasništvo u njihovom timu a proces je završen tokom ovog mjeseca. Još u oktobru 2022. kompanija sa sjedištem u Ingolštatu saopštila je da će ući u najbrži cirkus sa timom iz Hinvila u 2026. a do tada potrebno je da se odradi kompletan proces preuzimanja Zaubera.
Bivši šef McLarena Andreas Seidl je novi direktor Sauber grupe koji je zadužen da već pomenutu transformaciju tima. Tim će se ove godine takmičiti pod nazivom Alfa Romeo a kasnije vratiće svoje staro ime Zauber sve do 2026. kada će sve biti brendirano pod logotipom Audija. Do tada u njihovim bolidima vrtjeće se Ferarijevi motori.
(pole position)
