Finale Prve A lige: Rajt pogurao Budućnost ka drugoj pobjedi

0

Košarkaši Budućnost Volija savladali su SC Derbi 90:82 u drugom meču finala plej-ofa Prve A crnogorske lige. Na taj način „plavi“ vode sa 2:0 u seriji i pobjeda ih dijeli od nove titule prvaka Crne Gore.

Za razliku do prve utakmice, gdje je Budućnost dominirala, ovog puta viđen je mnogo zanimljiviji duel.

Poenima Davida Mirkovića, Igora Drobnjaka i Luke Bogavca „studenti“ su u drugoj četvrtini prvi put stigli do dvocifrene prednosti (48:37), ali je šampiona brzo odgovorio serijom 10:0. Na 1:35 do kraja treće četvrtine „plavi“ su preokrenuli (72:71) poenima Alekse Ilića, ali je odmah odgovorio trojkom Drežnjak. Ipak, Ilić je zakucavanjem donio egal pred odlučujućih deset minuta – 74:74.

U posljednjem kvartalu je SC Derbi potpuno stao, uspio da postigne pet poena za sedam minuta, a Budućnost u međuvremenu „pobjegla“ na +7. Ipak, iskusni Pavlićević (u trećoj četvrtini imao četiri lične greške), oduzeo je loptu protivnik i polaganjem smanjio na 86:82. Zvao je Andrej Žakelj tajm-aut, nije uspio napad Budućnosti, na drugoj strani požurio je šutem za tri Ivišić, a Ferel iskoristio dva bacanja za 88:82 na 53 sekunde prije kraja, čime je sve bilo odlučeno.

Mekinli Rajt je obilježio meč -završio je susret sa 28 poena, postigao ih je 12 u trećoj četvrtini kada je Budućnost istopila prednost rivala. Ferel je ubacio 19, dok je dvocifren bio još Slavković – 13. Kod SC Derbija najbolji je bio Ivišić sa 25, uz 7 skokova, a dvocifreni bili su još Drežnjak sa 13 i Pavlićević sa 11.

Treći meč finala plej-ofa igra se u nedjelju, 26.maja, sa početkom u 18 časova.