Red Bul je kažnjen sedam miliona dolara, kao i redukovanjem aerodinamičkih testiranja za 10%, a sve zbog probijanja budžeta. FIA je ovu kaznu donijela zbog probijanja budžeta tima za dva miliona evra u sezoni 2021. kada je Maks Ferštapen osvojio prvu titulu. Kao što se očekivalo austrijska ekipa je dobila i novčanu kaznu, ali i kaznu redukovanja aerodinamičkih testiranja.

Već ranije je vrhovno tijelo svjetskog automobilizma navelo da je Red Bul napravio manji prekršaj, tako da eventualno oduzimanje titule, o čemu se kratko spekuliralo, nije dolazilo u obzir.

(sk)

Tagovi