Fejenord poslije skoro 18 godina slavio u Amsterdamu: „Roterdamersi” marširaju ka tituli

0

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks na „Johan Krojf” areni u Amsterdamu rezultatom 3:2 (1:2) u 26. kolu holandske Eredivizije.

Popularni „Klasiker” bio je nikad zanimljiviji, jer su „kopljanici” i „Roterdamersi” na čelu tabele, a nakon ovog trijumfa nazire se novi šampion. Tome je mnogo bliži Fejenord, koji je stigao do čak šest bodova prednosti u odnosu na ljutog rivala, te osam kola prije kraja ima „autoput” ka tituli.

Fejenord je ka prvoj pobjedi u Amsterdamu još od avgusta 2005. godine krenuo golom Himenesa već u petom minutu. Poravnanje je donio Edson Alvares u 17. minutu, a 20 minuta kasnije je pogodio i Dušan Tadić. Kapiten repreznetacije Srbije je do osmog gola došao poslije akcije po lijevoj strani i asistencije Stivena Bergvajna.

Međutim, u 52. minutu je Šimanski poravnao na 2:2 i potpuno otvorio ovaj derbi. U 82. minutu je golman Fejenorda Velenrojter fenomenalno intervenisao poslije šuta Kudusa i time utkao put ka pobjedi koju je četiri minuta kasnije doneo Gertruida. Sjajno je štoper gostiju skočio poslije kornera sa lijeve strane i glavom postavio konačnih 3:2.

Fejenord sada ima 61 bod, šest više od Ajaksa, kao i osam više od AZ Alkmara, uz meč više.