Federer nastupio na šljaci poslije dvije godine i izgubio

0

Švajcarac Rodžer Federer eliminisan je u prvom kolu turnira iz serije 250 u Ženevi.

Njega je kao prvog nosiona na turniru izbacio 75. igrač ATP liste Pablo Anduhar sa 6:4, 4:6, 6:4.

Osmi teniser svijeta izgubio je posle sat i 54 minuta. Anduhar je u 10. gemu prvog seta napravio brejk i poveo je u meču. U drugom setu Federer je oduzeo servis Anduharu u trećem gemu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču.

Švajcarac je dobro počeo treći set, poveo je sa 3:1, a zatim i sa 4:3, ali je Anduhar preokrenuo i pobedio.

Ovo je bio Federerov prvi meč na šljaci posle dve godine, tačnije nakon 712 dana i evidentno je da mu je potrebno još da pronađe pravu formu.

Anduhar će sledećoj rundi igrati protiv pobednika duela između Švajcarca Strikera i Mađara Fučoviča.

Inače, nešto ranije srpski teniser Laslo Đere plasirao se danas u osminu finala ovog turnira.