Evroliga: Budućnost zabilježila šesti poraz

0

Budućnost i dalje bez pobjede u Evroligi. Podgoričani su na svom terenu izgubili od litvanskog Žalgirisa sa 72:60 u utakmici šestog kola elitnog kontinentalnog takmičenja.

Ovo je ekipi Šarunasa Jasikevičijusa bila treća pobjeda, a i prethodno je ostvario na gostovanju i to u Atini protiv Panatinaikosa.

Što se tiče Budućnosti, svaki meč Đetića ove sezone u hali Morača u Evroligi je sličan. Šampion ABA lige se dobro drži u prvom poluvremenu, a onda u nastavku padne.

Onda slijedi jurnjava i nerezonski pokušaji prije svega Edvina Džeksona i Erla Klarka da šutevima sa distance smanje zaostatak. Naravno, to je išlo vrlo teško, a Žalgiris je umio da kazni svaki promašaj.

Sve dileme otklonio je Brendon Dejvis koji je sa četiri vezana poena, na dva minuta prije kraja utakmice odveo Žalgiris ponovo na dvocifrenu razliku (78:68).

Dejvis je sa 20 poena bio najefikasniji igrač Žalgirisa sa 20 poena, Nejt Volters ubacio je deset, dok Leo Vesterman nije poentirao. Jedini dvocifreni u timu Budućnosti bio je Alen Omić sa 16 poena.