Evroliga: Bajern pobijedio Budućnost

0

Bajern je ostao na kursu za plasman u plej-of Evrolige, a Dejan Radonjić je poslije preokreta u Minhenu dobio Aleksandra Džikića i podgoričku Budućnost sa 93:88 (14:21, 24:28, 27:21, 28:18) u utakmici 15. kola.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, novajlija Noris Kol lijepo je diktirao ritam u držao Budućnost na kakvoj-takvoj distanci, a i debitant u Evroligi Goga Bitadze može da bude zadovoljan svojim nastupom.

Ipak, u drugom poluvremenu Bajern je uspio da zategne odbranu, zaustavi šut Podgoričana, a kada se razigrao Derik Vilijams vrata pobjeda su se otvorila za domaće.

Sve do 32. minuta duela u Minhenu Podgoričani su uspijevali da pariraju domaćinu, ali su potom Vilijams, Danilo Bartel i Robin Amaize serijom pogodaka donijeli Bajernu velikih sedam poena viška četiri minuta prije kraja.

Bitadze i Nemanja Gordić su u završnici probali da približe goste i vrate ih u igru, ali su Nihad Đedović i ponovo Bartel odbili taj poslednji pokušaj i osigurali pobjedu Bajerna.

Vilijams je utakmicu završio sa 21 poenom, Brejdon Hobs je dodao 14 poena, a Danilo Bartel je upisao 12 poena. Vladimir Lučić imao je 11 poena i šest skokova, a Nemanja Dangubić dao je devet poena i uhvatio četiri lopte.

Noris Kol je bio najbolji strelac Budućnosti sa 27 poena, Bitadze je dao 17, a Gordić deset poena.