Evrokup: Venecija nanijela prvi poraz Partizanu

0

Partizanovoj seriji nepobjedivosti u Evrokupu, nažalost, došao je kraj. Crno-beli su večeras u Areni naletjeli na motivisanu, borbenu i prije svega čvrstu ekipu Venecije, koja je boljom igrom u reketu i sa nekoliko trojki u odlučujućoj, trećoj četvrtini uspjela da crno-belima nanese prvi poraz u Evropi – 83:69.

Venecija je imala prednost na skoku tokom većeg dijela susreta što je otežavalo posao košarkašima Partizana, jer su trošili dosta energije u defanzivi. Da sve bude još teže po crno-bele, Veneciju je sredinom treće četvrtine počeo da služi i šut. Upravo u tim trenucima, italijanska ekipa napravila je i ključnu razliku na ovoj utakmici koju je uspjela da sačuva sve do samog kraja.

Večeras nije pomogla ni odlična partija Rašona Tomasa. Jednostavno, crno-beli su propustili previše prilika da ovaj meč odvedu u svom smjrru i Venecija je sasvim zasluženo odnijela pobjedu.