Esbjerg opravdao ulogu favorita protiv Podgoričanki

0

Esbjerg je opravdao ulogu favorita i slavio u utakmici 13. kola EHF Lige šampiona (30:20), čime je zadržao šanse da osvoji drugo mjesto u grupi, a od ranije je poznato da će Budućnost sa pete pozicije u osminu finala.

Budućnost je izjednačila (9:9) u 23. minutu, ali je u naredna 23 minuta postigla samo gol, pa je danski predstavnik u 40. poveo 21:10, nakon što je mrežu Atingre zatresla Rejstad.

U preostalom dijelu meča, priliku su dobile igračice koje ove sezone imaju manju minutažu, a Esbjerg je sačuvao dvocifrenu razliku.

Posljednji meč u grupnoj fazi, izabranice Bojane Popović odigraće naredne subote, kada u Podgorici gostuje turski Kastamonu.

Kod Budućnosti najefikasnija je bila Milena Raičević sa pet golova, dok je Vanesa Agović dodala četiri.

Kod Esbjerga su se istakle Reištad i Turkoglu sa po pet golova.