El klasiko: Barsa dominirala, Belingem je nokautirao

0

Barselona je dominirala u El klasiku do 68. minuta, imala prednost ali je Džud Belingem nokautirao sa dva gola. Na Olimpijskom stadionu na brdu Monžuik, gdje Katalonci igraju dok traje renoviranje Nou Kampa, slavio je Real Madrid sa 2:1 (0:1).

Podsjetila je ta akcija na zlatne dane Gvardioline Barse. Kratki pasovi na malom prostoru, nakon kojih je Njemac izašao sam pred Kepu i matirao ga. Istina, imao je i sreće, pošto se lopta odbila od jednog defanzivca gostiju, a klizeći start Antonija Ridigera nije uspio.

Blaugrana je imala još nekoliko prilika, dvije pogođene stative, dok je Real prvi udarac u okvir gola upisao tek u 58. minutu, kad je Toni Kros šutirao sa distance – lako je to bilo za Ter Štegena.

„Kraljevi” su nakon toga nastavili da prijete šutevima iz daljine. Belingem je stavio na muke njemačkog golmana, a to je bilo najava onoga što će se desiti u 68. minutu, kada je projektilom sa preko 20 metara „probio” Ter Štegena.

Mladi Englez je po ko zna koji put ove sezone izrastao u heroja Reala u drugom minutu sudijske nadoknade vremena kada se na centaruš Karvahala našao na prvom mjestu i pogodio za preokret i pobjedu tima Karla Anćelotija u najvećem meču španskog fudbala.

Fudbaleri Las Palmasa su savladali Almeriju rezultatom 2:1 u prvoj utakmici 11. kola La lige.

Munir El Hadadi je već u 23. minutu zatresao mrežu Almerije za 1:0, asistenciju je upisao Marvin.

U 72. minutu Almerija stiže do izjednačenja nakon akcije u kojoj je Senteles “uposlio” Ramazanija koji je pogodio.

U poslednji čas, tačnije u 94. minutu Kaba postiže pobjedonosni gol za gostujući klub.