Dušan Lajović ponovo zastao u drugom kolu Vimbldona

0

Ovogodišnje učešće na Vimbldonu je osmo u karijeri Dušana Lajovića, ali limit je i dalje drugo kolo. I ovaj put zaustavljen je na drugom stepeniku, a eliminisao ga je Aleksander Bublik, 38. teniser na svetskoj rang listi.

Kazahstanac je slavio 3:0, po setovima 7:6 (9:7), 6:2, 7:5 nakon nešto više od dva sata borbe i u narednoj rundi igraće protiv Frensisa Tijafoa iz Sjedinjenih Američkih Država, igrača tačno deset mjesta bolje rangiranog od njega.

Uporan je bio Lajović, 64. na ATP listi, ali nije uspio da pomjeri granicu kada je u pitanju engleski grend slem. Poslije prvog seta u kom nije bilo brejkova sve do taj-brejka, kada je Bublik dvaput, a Lajović jednom oduzeo servis protivniku, u drugom setu srpski teniser je potpuno pao, ali je u trećem uspio da drži priključak sve do poslednjeg, 12. gema, kada je Kazahstanac napravio prvi brejk u setu.

Možda bi epilog meča bio drugačiji da je Lajović iskoristio set loptu na 7:6 u taj-brejku prvog seta, ali je Bublik sigurno servirao dvaput zaredom, a onda i osvojio odlučujuć poen na Dušanov servis.

Lajović se, inače, u drugo kolo plasirao pošto mu je Pablo Karenja Busta predao meč zbog povrede zgloba. Španac je morao da se povuče poslije drugog seta, pri rezultatu 1:1 (prvi set dobio je 6:3, dok je drugi pripao Lajoviću – 6:4).