Dugo će da crvene obrazi crvenih: Petarda Kralja na Enfildu, Napoli šetnjom kroz Frankfurt

0

Fudbaleri Reala i Napolija praktično su već prije revanša osigurali četvrtfinale Lige šampiona. Madriđani su bacili petardu na Enfild 5:2, dok je Napoli, takođe u gostima, slavio protiv Ajntrahta 2:0 u prvim utakmicama osmine finala.

Real je nastavio da maltretira Liverpul, pošto mu je ovo šesta pobjeda u poslednjih sedam utakmica. Ali mnogo će da bridi obraz Liverpulu poslije ovog šamara.

Liverpul je sjajno ušao u utakmicu. Očigledna je bila velika želja da se napravi dobar rezultat i najavi ozbiljna kandidatura za ovaj trofej. Već poslije pet minuta poveli su Redsi. Akciju je započeo oduzetom loptu Stefan Bajčetić, momak koji je postao najmlađi starter za Liverpul u Ligi šampiona ikada. Ona je došla do Salaha, koji je odmah ubacio u peterac, a sjajno je reagovao Darvin Nunjes i petom matirao Kurtou.

Imao je Mohamed Salah veliku šansu za 2:0, ali je u duelu protiv Kurtoe jedan na jedan šutirao pored gola. Ipak, samo dva minuta kasnije Kurtoa je velikodušno pružio Salahu priliku da se ispravi, praktično mu poklonio loptu, što je Egipćanin prihvatio za 2:0.

A onda se Real vratio u mod sa prošlog proljeća. Prvo je Vinsijus u 21. minutu iz prvog šuta na gol protivnika pogodio malu mrežicu i prepolovio vođstvo Liverpula. Imali su nedugo poslije toga Salah i Darvin veliku šansu, ali nisu uspjeli da uguraju loptu u gol sa par metara i situaciju je spasao Eder Militao, koji će kasnije potvrditi status jednog od heroja.

Drugi junak svakako je Vinisijus. Mada ga je u 36. minutu praktično zemljak Alison promovisao u taj status. Golman Liverpula očajno je ispucao loptu, pogodio Vinisijusa i lopta je završila u golu za 2:2. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a Real je namirisao krv i praktično u prvih 10 minuta drugog poluvremena riješio pitanje pobjednika, ne samo ove utakmice već i čitavog dvomeča. Prvo je poslije skraćenog kornera Luke Modrića Eder Militao u 48. minutu donio gol za preokret i vođstvo 3:2. A onda je Benzema, uz dosta sreće, povisio u 55. minutu na 4:2.

Do kraja utakmice Liverpul je doživio poniženje na Enfildu. Benzema je u 67. minutu poslije nove sjajne akcije Luke Modrića i Vinisijusa povisio na 5:2. Tim rezultatom završeno je, možda i najveće evropsko poniženje Liverpula, a Real može već da pravi planove za četvrtfinale.

Navijači u Frankfurtu shvatili su kako je navijačima širom Apenina ove sezone. Posjetila ih je kaznena ekspedicija iz Napulja i pokazala zašto je već kaparisala Skudeto i zašto ozbiljno razmišlja o duploj kruni. Napoli je golovima Osimena i Di Lorenca slavio 2:0, a moglo je da bude bar 5:0. Kvarackelija nije pogodio penal, Osimenu je jedan gol poništen zbog ofsajda, propuštene su brojne šanse. Sa druge strane Kolo Muani je razočarao, jer je već na početku drugog poluvremena dobio crveni karton i sudbina Ajntrahta, ne samo u ovom meču, praktično je riješena.