Druga liga: Kom upisao pobjedu, trka za baraž

0

Fudbaleri vodeće Mladosti Lješkopolje i Bokelja osvojili su po bod, dok su Otrant-Olimpik i Kom ostvarili pobjede u 24. kolu Druge crnogorske lige. Mladost je u podgoričkom naselju Donja Gorica igrala sa bjelopoljskim Jedinstvom 2:2. Bjelopoljski tim poveo je golom Milivoja Mrdaka u 19. minutu. Izjednačio je Jovanović u 20, a prednost domaćem sastavu donio je Jovan Pajović u 36. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Igor Poček u 70. minutu.

Bez pobjednika završen je i duel Bokelja i Dečića, koji su u Kotoru igrali 0:0.

Otrant Olimpik je kao gost slavio protiv Igala 2:0, a do 11. pobjede ove sezone došao je golovima Mehmeda Divanovića u 50. i Dragana Nikolića u 63. minutu.

Uspješan u gostima bio je i Kom, koji je pobijedio Berane 4:0, golovima Vuka Orlandića u 16. i Save Gardaševića u 48, 72. i 86. minutu.

Minimalnu pobjedu upisalo je Jezero, koje je u Plavu savladao Arsenal 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Risto Mirković u 32. minutu.

Mladost je, nakon 24. kola, vodeća na tabeli sa 48 bodova i ima osam više od drugoplasiranog Otranta.

Po 38 bodova osvojili su Kom i Bokelj, dok pet bodova manje ima petoplasirani Arsenal.