Drama u Pionuru: Lendejl spasio Partizan!

0

Košarkaši Partizana pobijedili su u hali Pionir ekipu Mornara iz Bara sa 75:73 u utakmici 14. kola Jadranske lige. Pobjedonosni koš dao je Džok Lendejl iz odbitka uz zvuk sirene.

Partizan je igrao previše opušteno, moglo bi se reći i neodgovorno u određenim trenucima, kao da se ne radi o važnoj utakmici u borbi za plasman u plej-of. I kao da će Mornar sam sebe da pobijedi jer je došao u halu Pionir. Šta reći o igri crno-belih kada su za 40 minuta više od 30 puta šutnuli za tri poena. Bez ikakve ideje i discipline u igri i ne bi bilo nezasluženo ni da je Mornar odnio pobjedu.

U drugi plan je pao i debi novog krilnog centra Nikole Jankovića, mada je na parketu proveo tek tri minuta.

Ovo je bila najslabija partija Partizana otkako je Andrea Trinkijeri došao u klub, a pritom valja imati na umu da je Mornar igrao bez jednog od najbolji strelaca Nemanja Vranješa. Na kraju su crno-beli imali i sreće i upisali trijumf koji ih održava potpuno živim u borbi za plej-of poziciju.

Partizan je igrao katastrofalno pogotovo u poslednjoj četvrtini, za sedam minuta dao je samo četiri poena, a Barani su serijom od 9:0 znali to da kazne i povedu sa 66:59. A onda je na scenu stupio Aleks Renfro koji je sa tri pogotka vratio Partizan u život i to za samo jedan minut.

Mornar je bio blizu pobjede, imao ju je u rukama kada je Taj Voler na nešto više od sekunde do kraja pogodio za dva poena. A onda potpuni pad koncentracije gostiju. Posle tajm-auta, lopta je došla do Renfroa, kojeg je, čini se bespotrebno, faulirao Drenovac. Do kraja je ostalo još 0,4 sekunde, Renfro je pogodio prvo, promašio drugu, ali je u skoku iz odbitka Lendejl gurnuo kroz obruč i postao junak.