Drama u Nikoziji pripala Makabiju: Crveno-bijeli poraženi nakon dva produžetka

0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su, posle velike drame i dva produžetka, od Makabija 112:109 na pripremnom meču u okviru turnira na Kipru.

Odlična utakmica viđena je u dvorani u Nikoziji, a crveno-bijeli i pored toga što su igrali bez dva startna plejmejkera imali su šansu da dođu do pobjede i na kraju regularnog toka i prvog produžetka.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde Meridianbet bili su Luka Mitrović i Nemanja Nedović sa 23 poena, Rokas Gedraitis je dodao 22.

Viđeno je mnogo kvalitetnih poteza u regularnih 40 minuta košarke, debi Tobija, odlične epizode Mitrovića, Nedovića, Adama Hange… ali sve je stalo u dva produžetka.

Nakon regularnih 40 minuta bilo je 84:84, dodatnih pet minuta završeni su rezultatom 11:11, a Makabi je tek u drugom produžetku slomio Zvezdin otpor. I tada je djelovalo da bi razlika mogla da bude ubjedljiva – imali su Izraelci čak i sedam poena razlike (107:100), ali je Zvezda uspjela da se vrati. Nakon nekoliko neiskorišćenih napada Makabija Adam Hanga je uhvatio priključak, a zatim u poslednjim sekundama imao akciju i za produžetak… Ipak, nije uspio da uputi šut niti je dobio faul od sudija koji su tokom meča imali nekoliko vrlo spornih odluka na štetu našeg tima.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Hanga 13 (3/7 za tri, 6 sk, 5 as), Davidovac 4, Mitrović 23 (8/12 za dva, 7 sk, 5 as), Lazić 3, Simonović 9 (7 sk), Tobi 4, Bolomboj, Nedović 23 (5/10 za tri, 5 as), Gedraitis 22 (4/9 za tri), Kuzmić 4, Bjelica 2, Jago Dos Santos 2 (0/4 za tri, 8 as).

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet već danas (subota) igraju naredni meč, a rival će od 15.45 biti ekipa Žalgirisa.