Dragović potpisao minimalac Zvezde

0

Minimalnu pobjedu Crvene zvezde u Lučanima potpisao je kapiten Aleksandar Dragović, a što nije bilo ubjedljivije od 1:0 za šampiona krivac je Šerif Endiaj zbog propuštene tri šanse za svega petnaestak minuta na terenu.

Jedno od najdosadnijih poluvremena na Zvezdinim utakmicama ove sezone zabilježeno je u Lučanima. Tim sa četvoricom „klinaca“ nije opravdao Milojevićeva očekivanja, pa je trofejni trener izveo trojicu posle 56 minuta.

Pojačao je tim Milojević uvođenjem Hvanga, Ivanića i Krasoa, pa je Zvezda odmah zaigrala bolje i bilo je samo pitanje trenutka kad će da dođe do prednosti.

Kraso je pogodio stativu, a Dragović mrežu. Dobro se kapiten crveno-bijelih snašao posle odbitka od Vrajačićevih leđa.

Imala je Zvezda mnogo prilika za drugi gol, dok je domaćin žalio za prilikom Silua.

Crveno-bijeli će u narednom kolu, u nedjelju, dočekati Radnički 1923. Očekuje se da Milojević na tom meču počne uigravanje za finale Kupa Srbije protiv Vojvodine.

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Strijelac: Dragović u 68. minutu. Sudija: Stefan Jeknić (Subotica). Gledalaca: 3.000.

MLADOST: Stamenković – Varjačić, Joksimović, Milošević (od 75. Divac), Žunić (od 75. Alempijević), Udovičić (od 75. Pribaković) – Tumbasević (od 89. Todorović), Pejović, Andrić, Veličković – Bojić (od 46. Silu).

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mimović, Điga (od 66. Milunović), Dragović, Radojević (od 56. Hvang) – Mijailović, Kanga – Katai (od 77. Endiaj), Šljivić (od 56. Ivanić), Olajinka – Sremčević (od 56. Kraso).