Dortmund opet bolji od Njukasla, Šahtjor iznenadio Barsu

0

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Njukasl rezultatom 2:0 (1:0) u 4. kolu grupe F Lige šampiona.

„Milioneri“ su tako drugi put uzastopno savladali istog rivala i zasjeli na prvo mjesto na tabeli sa sedam bodova.

Borusija je došla do prednosti nakon 25 minuta igre, kada je uz dosta sreće lopta došla do Marsela Sabicera koji je pronašap Niklasa Fulkruga u petercu a ovaj poslao loptu pod prečku za erupciju čuvenog “žutog zida”.

Do kraja poluvremena Svrake su pokušale da dođu do izjednačenja, nešto smjelije krenuli su ka golu protivnika, a najbolju priliku imao je u nadoknadi kada je glavom loptu udario Žoleinton, ali je loptu uhvatio Gregor Kobel.

Gosti su agresivno otvorili drugu etapu, a ponovo je pažnju na sebe privukao Žoelinton koji je ponovo glavom tukao po lopti ali je ona otišla u gol-aut.

Uprkos posjedu Njukasla, vojička je bila disciplina domaćina, a to je došlo na naplatu u 79. minutu. Adejemi je sjajno pronašao Džulijana Branta koji je gotovo od svoje polovine vukao loptu, imao i slobodnog Sabicera, ali je on odlučio da je ovo njegovih “pet minuta” te sam završio akciju i povećao prednost domaćih.

Ponestalo je gostima snage u finišu, Dortmun je stao na loptu i poprilično mirno priveo meč kraju.

Fudbaleri Šahtjora priredili su veliko iznenađenje pošto su kao nominalni domaćini u Hamburgu savladali ekipu Barselone rezultatom 1:0 u okviru grupe H.

„Rudari“ su izvojevali drugu pobjedu čime su povećali svoje šanse da se nađu u drugom krugu elitnog evropskog takmičenja jer imaju isti broj bodova kao i Porto koji igra večeras.

Šahtjor je u potpunosti zaustavio sve pokušaje gostiju koji nisu imali rješenja za ogranizovanu odbranu ukrajinske ekipe.

Presudan detalj dogodio se u 40. minutu, Gočoleišvili je uputio centaršut po desnoj strani kada je Danilo Sikan glavom savladao nemoćnog Ter Štegena.

Ćavi je četvorostrukom izmjenom pokušao da razmrda svoju ekipu u drugom poluvremenu, Barsa je krenula na sve ili ništa, ali je Šahtjor sačuvao svoju mrežu i ostvario veliku pobjedu, treću u istoriji protiv Barselone.

Katalonci tako ostaju sa devet osvojenih bodova i nalaze se na prvom mjestu u grupi, dok je Šahtjor treći sa šest bodova, kolliko ima i Porto.