Dončić i Irving odveli Dalas u polufinale; Orlando izborio majstoricu protiv Klivlenda

0

Košarkaši Dalas Meveriksa plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije pobjedom nad Los Anđeles Klipersima 114:101, u šestom meču serije.

Meveriksi su imali posle osam poena prednosti nakon prve dionice, da bi se Kipersi vratili u drugoj četvrtini, pa je bilo neriješeno na poluvremenu.

Dalas je, međutim odigrao, furiozno u trećoj dionici , dobio taj dio igre sa 35:20 i potom mirno priveo meč kraju.

Irving je predvodio Maverikse sa 30 poena, Dončić je dodao 28 poena, uz 13 asistencija.

Na drugoj strani, Norman Pauel se istakao kod gostiju sa 20 poena. Pol Džordž je upisao dabl-dabl od 18 poena i 11 skokova,

Naredni protivnik Dalasa je prvoplasirani tim iz regularnog dijela – Oklahoma siti.

Orlando je savladao Klivlend na svom terenu 103:96 i izborio majstoricu.

Domaćina je predvodio Bankero sa 27 koševa, poen manje dao je Franc Vanger.

Kavsima je bilo nedovoljno i 50 poena Mičela.