Dobre partije Jokića i Bogdanovića u pobjedama Denvera i Atlante

0

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas Detroit sa 134:119 i ostvarili 32. pobedu u NBA ligi ove sezone.

Denver je predvodio srpski košarkaš Nikola Jokić, koji je za 27 minuta postigao 27 poena, uz 11 asistencija i osam skokova. To je bio njegov 83. dabl-dabl u karijeri. Majkl Porter u pobedi je učestvovao sa 25 poena i sedam skokova, a Vil Barton sa 24 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Denver je imao i 28 poena prednosti, a trener Majk Meloun je početkom drugog poluvremena to iskoristio i odmorio većinu igrača iz prve petorke.

U ekipi Detroita najefikasniji je bio Džerami Grant sa 29 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Sadik Bej postigao je 25 poena.

Košarkaši Atlante pobjedili su Nju Orelans sa 123:107 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu. Atlantu su predvodili Trej Jang sa 30 poena i 12 asistencija i srpski košarkaš Bogdan Bogdanović sa 21 poenom, četiri skoka i četiri asistencije.

Košarkaši Atlante postigli su 11 „trojki“u trećoj četvrtini, od kojih Bogdanović četiri i poveli sa 107:90, čime su „prelomili“ utakmicu. Hoksi su pogodili ukupno 20 „trojki“, od čega Bogdanović pet.

Kevin Huerter dodao je 17 poena, Danilo Galinari 14, a Lu Vilijams 12 za pobjednički tim koji ima 13 pobjeda i četiri poraza otkako je ekipu preuzeo trener Nejt Mekmilan.

U ekipi iz Nju Orelansa najbolji je bio Zajon Vilijamson sa 34 poena i pet skokova. Erik Bledso dodao je 14 poena, a Lonzo Bol 12 poena, uz 11 asistencija i devet skokova.

Košarkaši Golden Stejta pobedili su Milvoki sa 122:121 poenima Kelija Ubrija sa linije za slobodna bacanja 7,7 sekundi pre kraja. Ubri je utakmicu završio sa 19 poena i šest skokova, a najefikasniji je bio Stefen Kari sa 41 poenom, šest skokova i četiri asistencija.

Kent Bejzmor dodao je 18 poena, a Džejms Vajzman 13 poena i 10 skokova. Vororsi su prekinuli niz od tri poraza, odnosno ostvarili su tek drugu pobjedu u poslednjih devet utakmica.

U ekipi Milvokija najefikasniji su bili Džru Holidej sa 29 poena i Kris Midlton sa 28 poena i sedam asistencija. Džef Tig ubacio je 15 poena, a Bobi Portis 13 poena uz 13 skokova. Centar Baksa Janis Adetokunbo propustio je drugu uzastopnu utakmicu zbog problema sa lijevim kolenom.

Košarkaši Filadelfije pobijedili su Boston sa 106:96 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu u medjusobnim duelima. Džoel Embid postigao je 38 poena za pobjednički tim, Deni Grin 17, a Ben Simons 12 poena i šest asistencija.

U ekipi iz Bostona najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 20 poena, dok su po 14 poena dodali Markus Smart i Kemba Voker.

U ostalim utakmicama Los Andjeles Klipersi pobijedili su Portland sa 133:116 predvodjeni Polom Džordžom koji je postigao 36 poena, a Los Andjeles Lejkersi bili su bolji od Toronta sa 110:101.

Košarkaši Memfisa pobijedili su Majami sa 124:112 i prekinuli njihov niz od tri pobijede, dok je Čikago pobijedio Indijanu sa 113:97 uz dobru partiju Nikole Vučevića, koji je postigao 32 poena uz 17 skokova.