,,Niko u Sjedinjenim Američkim Državama ne planira da uvodi sankcije ni Aleksandru Vučiću ni Đuru Macutu ni Milošu Vučeviću. U Srbiji nije bilo nikakvih izbornih krađa, a pomenuti srpski lideri su zdušno podržavali izbor Trampa za predsjednika SAD i pozivali našu dijasporu da glasa za njega. To što Zdravko Ponoš govori o nekakvim američkim sankcijama protiv istih, to je čista autoprojekcija, jer je srpski narod Ponošu odavno uveo sankcije odlučivši da nikad više ne glasa da se on nešto pita u Srbiji“ – izjavio je predsjednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Prema njegovim riječima, srpski državni i politički vrh može mirno da spava, jer konzervativne hrišćanske snage u SAD koje predvodi Tramp u njima vide pouzdane partnere u budućnosti.
,,Sankcije čekaju one koji su navijali za Bajdena, koji su gurali antihrišćanske i antiljudske zakone, koji su od muškaraca pravili žene, a od žena muškarce, za one koji su za produženje rata u Ukrajini, a ne za mir“ – objasnio je Đurđev.
Predsjednik Srpske lige smatra da ovakvi istupi Ponoša podsjećaju na period uoči bombardovanja Srbije 1999. godine.
,,Znate, i tada su neki govorili da nam treba uvesti sankcije, čak i da nas treba bombardovati, samo da bi lakše došli na vlast. Danas, isto tako, Ponoš priželjkuje sankcije protiv nosilaca najvažnijih državnih funkcija samo da bi lakše stekao jeftine političke poene. Uništio nam je vojsku, zato mu narod nikad više neće dati šansu da uništi državu“ – zaključio je Đurđev.
