Član predsedništva SNS Vladimir Đukanović, istakao je da je to, što nijedan građanin tokom jučerašnje parade nije povređen jeste dokaz koliko je Srbija stabilna zemlja, ali da je povređenih 13 policajaca nešto što nikako nije smelo da se desi.

– Država je bila na visini zadatka, ali braćo, zašto udariste na policiju? Srbin na Srbina, da l’ ste normnalni? Šta su vam Srbi skrivili? Šta je trebalo, da nastrada neki evroparlamentarac, neki ambasador? I sram bilo ambasadore, jer oni su generator svega što smo juče imali na ulicama. Vi koji ste to gurali? Šta, sada treba da budemo srećni jer se nešto održalo? Izvinite, zbog ovoliko ljudi na Tašmajdanu, mi smo angažovali 6.000 policajaca, da ne dođe do haosa, da neko pogine? Da gledam kako neko skrnavi Hrista? Ne, nisam srećan i zadovoljan! – rekao je Đukanović.

Juče je Republika Srbija pokazala maksimalnu ozbiljnost, ali je nažalost povređeno 13 policajaca.

– Ovaj, što ispred crkve Svetog marka radi sve ovo, i još peva o Kosovu. Ta zajednica je sebe zakopala. Posle ovoga, teško da će neko imati razumevanja – rekao je Đukanović i pokazao fotografiju.

Voleo bih da i ovi što su skrnavili naše vrednosti privedeni. Jer oni skrnave Hrista, nešto najsvetije. Prekršena je zabrana okupljanja, i to su oni koji su se skupili u prepodnevnim časovima. Vi imate ovde nekoliko skupina. Mi smo u teškom stanju kao vlast, imate ekstreme koji se lažno predstavljaju kao vernici, a slede raspopoe, ljude izopštene iz crkve… lažni monasi, i oni su kao vernici, i sprovode litije. Za litiju može samo da vam da blagoslov SPC. Imate ateiste, kao ovaj, koji kaže „Popove u gulage“. Hoćete da vas neko ceni? Vi vređate naše osnovne vrednosti. Racionalan pogled u ovoj državi može samo da bude manje cenjen, zbog ovih ekstremista – dodao je Đukanović.

Oba ekstremna pola rade za druge države, za Zapadne države, i agentura je ovde ključna, a suština je napad na Aleksandra Vučića, dodao je Đukanović.

– Mene samo Srbija zanima. Oni juče nisu imali šetnju, oni su samo imali maršutu uz policijsku pratnju. Srbija je juče imala težak zadatak da na kretenskoj temi dobijemo haos, sve sa ciljem da se uruši Vučić, i čitav sistem – priča Đukanović.

Ljudi koji su na dva ipo kilometra od skupa napali policajce, pokazali su srpsko nejedinstvo, navodi Đukanović.

– Šta ste pokazali? Nejedinstvo. Kao što ste pre neki dan pokazali u skupštini. I to politički faktori koji su danima potpaljivali, juče nisu bili tu, nego su sedewli u svojim toplim foteljama. Ja juče nisam video ni Obradovića, niti Zavetnike. Video sam samo Mišu Vacića i ispao je korektan, i on je bio na tom protestu protiv Evroprajda – rekao je Đukanović.

Tagovi