Đoković stao u polufinalu

0

Odličan tenis smo vidjeli u sudaru Novaka Đokovića i Roberta Bautiste Aguta u polufinalu turnira u Dohi, a na kraju je, posle dva sata i 35 minuta igre, španski teniser izašao kao pobjednik rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:4). Ovo će mu biti prvo finale na turniru u Dohi.

Imao je više šansi Novak da dobije ovaj duel, vodio je s 1:0 u setovima, čak je prokockao brejk prednosti u drugom setu, razbio je reket, kasnije se ušlo u taj-brejk, ali nije uspeo da završi set, ujedno i meč. Buatista je bio stabilniji, držao je viši ritam igre u trećem setu i zasluženo stigao do veoma velike pobjede.

Bilo je zaista impresivnih poena, navijači su mogli da uživaju u ovom meču. Može da raduje to što je Đoković već na startu sezone imao neke odlične poene, ali i da brine što je izgubio od objektivno slabijeg protivnika koji mu do sada nije uzeo ni set.

U prvom setu je Đoković počeo na fenomenalan način, već je u drugom gemu napravio brejk i na taj način poručio Bautisti šta ga čeka u ovom duelu. Srpski igrač mučio se u prethodna dva duela protiv Martona Fučoviča i Nikoloza Basilašvija, a ni danas se nije završilo mnogo bolje. Kako se meč razvijao, Novak je gubio oštricu, a Bautista igrao sve bolje. I na kraju je zasluženo slavio.

Bautista je odigrao veoma kvalitetno, pa je Đoković eliminisan u polufinalu turnira na kojem je dva puta podizao pehar (2016, 2017).

Španac će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Tomaš Berdih – Marko Čekinato. Pobjedniku turnira u jedoj od najbogatijih zemalja na svijetu, čiji je nagradni fond 1.300.000 dolara, pripašće oko 220.000 zelenih novčanica.