Đoković pokorio Pariz!

0

Novak Đoković je pobjednik Mastersa u Parizu! Srpski teniser koji će sjutra prvo mjesto na ATP listi prepustiti Špancu Rafaelu Nadalu, furiozno je u finalu Pariza dobio Kanađanina Denisa Šapovalova (6:3, 6:4).

Bio je to peti naslov prvaka Đokovića u dvorani Pariza, a 34. masters titula u karijeri.Jedini je u istoriji tensia slavio na svim mastersima!

Meč je trajao svega 65 minuta, a Đoković, koji je formu podizao kako je odmicao turnir u Parizu, iamće priliku da vrati prvo mjesto na završnom mastersu u Londonu.

Za to će srpskom teniseru biti potrebno da uđe u finale posljednejg turnira u sezoni, na kojem igraju osmorica najuspješnijih tensiera u 2019. godini. U slučaju da i Nadal bude igrao, pšošto iam problema sa povredom, i napravi dobar rezultatu, Đokoviću je za prvo mjesto na kraju godine potrebno da osvoji završni masters.