Đoković pobijedio Cicipasa: Teniski kralj pokorio Madrid

0

Teniski kralj je ponovo na svom nivou, onom kada je nedodirljiv za konkurenciju. Novak Đoković je novi šampion mastersa u Madridu, u kojem je u dva seta slomio „mladog lava“ Stefanosa Cicipasa. Sve je dao od sebe mladi Grk, ali kada je Srbin nadomak svoje najbolje igre, onda ni jači od Cicipasa nemaju šta da traže na terenu – 6:3, 6:4.

Prvo finale još od Melburna, prvi i trofej. Kako se bliži Rolan Garos, Đoković dodaje gas i bliži se vrhu svoje igre, jer mu je to i glavni cilj: da pokori Pariz još jednom i da još jednom bude vlasnik sva četiri grend slem trofeja u isto vrijeme.

Prvi set je Novak spakovao u džep za 41 minut igre. Brejk je napravio na samom startu seta, poveo 2:0 i bila je to prednost koju je umješno čuvao do kraja.

Cicipas nije imao nijednu priliku da uzvrati brejkom i vrati se u meč, jer je Đoković potpuno dominirao terenom. Servirao je sigurno, u razmenama bio efikasan, pogađao je linije, a na licu je imao onaj prepoznatljiv izraz kada deluje da ništa na ovom svijetu ne može da ga izbaci iz ritma.

Drugi set je, već, doneo mnogo veću borbu. Sve do 4:4 nije bilo brejkova, mada je Novak na 1:1 imao dvije šanse koje nije iskoristio. A, onda je kako se set bližio kraju Đoković dodavao gas, ubacivao u brzinu, koju talentovani, ali još „zeleni“ Cicipas nije mogao da isprati.

Kod 4:4 došao je srpski as do dvije brejk lopte i odmah prvu iskoristio – 5:4. Bio je to trenutak kada je bilo definitivno jasno da će najbolji teniser svijeta osvojiti trofej u Madridu.

Kako to obično biva sa Novakom u poslednje vrijeme, taj poslednji gem je bio – najteži. Dva puita je Grk dolazio do izjednačenja, prijetio… Nije uspio!

Pobjeda, kraj, 33. masters trofej je u rukama srpskog tenisera, ukupno 74. u karijeri. Ali i novih 1.000 bodova, kojima je uvećao vođstvo na ATP listi, kao i nešto više od 1.000.000 evra.

Madrid je gotov, trofej je spakovan u džep, na redu je Rim.