Đere poslije više od pet sati i super tajbrejka poražen od Altmajera

0

Srpski teniser Laslo Đere je poražen u prvom kolu Rolan Garosa posle nestvarnog meča koji je trajao pet sati i četiri minuta.

Od njega je bolji bio 83. igrač svijeta, Danijel Altmajer, rezultatom 7:5, 6:4, 6:7 (6), 5:7, 7:6 (6).

Srpski predstavnik je imao dva seta i brejk zaostatka, potom je u četvrtom periodu spasao jednu, a onda u odlučujućem još četiri meč lopte.

Super taj-brejk je morao da odluči pobjednika, bolje ga je počeo Laslo, ali je Altmajer vezao pet poena zaredom i tako slomio rivala.

Pravi spektakl viđen je na terenu broj osam, iako posle uvodna dva seta ništa nije slutilo na ovakav završetak.

Obojica su bili sigurni na svom servisu na startu, ali je Altmajer uspio da iskoristi prvu i jedinu brejk loptu u 11. gemu.

Sredinom drugog perioda Laslo i Danijel su razmijenili brejkove, jedan više je napravio Altmajer, koji je odolio u nastavku drugog seta, spasio je tri brejk lopte i potom duplirao prednost u setovima.

Djelovalo je da je sve gotovo, kada je Altmajer u devetom gemu trećeg seta napravio brejk, međutim, Đere se vratio u poslednjem trenutku, a onda u taj-brejku iskoristio treću set loptu.

Laslo je u četvrtom setu imao rani brejk prednosti, koji je u šestom gemu ispustio, da bi nova drama uslijedila u 10. maratonskom gemu, u kojem je Laci spasao i meč loptu.

Kazna za Altmajera stigla je odmah u narednom gemu, kada je Đere napravio brejk i tako obezbijedio odlučujući set.

Prvi udarac u petom periodu zadao je Đere i to u petom gemu, u kojem je propustio tri vezane, ali ne i četvrtu brejk loptu.

Nije mnogo trajala Laslova prednost, pošto je Altmajer sjajnim napadima uspio da iskoristi brejk loptu i tako produži ovaj maraton.

Super taj-brejk je jednostavno morao da odluči pobjednika nešto prije 1.00 časa posle ponoći, a drugo kolo osigurao je Altmajer.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Stefanos Cicipas – Marton Fučovič.

Podsjećanja radi, Olga Danilović je bila veoma ubedljiva protiv Italijanke Trevizan, dok je Aleksandra Krunić izgubila meč od Volinets u dva seta.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!