Direktor Morskog dobra Mladen Mikijelj otkrio je u emisiji “Slobodna zona” na TV PRVA da je bivša DPS vlast dala u zakup Luku Budva za 25.000 evra godišnje. U prvom ugovoru koji je sklopljen 2002. godine, privatna firma je platila 25.000 evra za godinu dana za zakup, a samo jedan vez toliko košta.
Kasnije je taj iznos povećan na 150.000 evra, a privatna firma povezana sa DPS-om, nije ispunila uslove iz ugovora, ali on nije raskinut.
Zakupac Luke Budva godišnje u džep je stavio oko 25 miliona evra (za 19 godina), a zakup plaća svega 150.000 evra. To je skoro pola milijarde u nečiji džep, samo od jedne luke.
