Dobrovoljna vatrogasna brigada sela Cel evakuisala je sinoć 150 djece i mladih koji su učestvovali u izviđačkom kampu u tom austrijskom regionu, nakon što je usljed obilnih kiša rijeka naglo porasla.
Vatrogasci su pomagali i u razmontiranju šatora, dok je zbog nepovoljnih vremenskih prognoza kamp na kraju potpuno otkazan.
Prema informacijama nadležnih, ljudski životi nisu bili direktno ugroženi, prenio je „Kronen cajtung“.
Više jakih pljuskova izazvalo je i intervencije vatrogasaca u zapadnoj Donjoj Austriji, navodi zamjenik šefa vatrogasne službe okruga Amsteten Jozef Fuksberger, dodajući da je dio grada Hajdershofena u potpunosti odsječen zbog poplava.
Takođe je postavljena pokretna zaštita od poplava kako bi se zaštitili objekti, izjavio je Fuksberger.
