Deveti put zaredom: Bajern šampion Njemačke

0

Fudbaleri Bajerna osvojili su devetu uzastopnu titulu šampiona Njemačke.

To im je tri meča prije kraja sezone u Bundesligi donijela pobjeda Borusije Dortmund nad Lajpcigom sa 3:2 (1:0).

Time su „milioneri“ pomogli sebi u borbi za Ligu šampiona, ali i učinili da Bajern i teoretski dođe do nove „salatare“.

Lajpcig je sa 64 boda drugi je na tabeli, ali za njih neće biti problem da obezbijede mjesto u elitnom takmičenju, mada je malo nedostajalo da pomrse račune „milionerima“.

Borusija je do pobjede stigla tri minuta prije kraja kada je Džejdon Sančo drugim golom na utakmici stavio tačku na odličan meč.

Povela je ekipe iz Dortmunda u sedmom minutu preko Marka Rojsa i tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Sančo u 51. minutu povisio na 2:0.

Malo ko je očekivao poslije toga dramu, ali Lajpcig je preko Lukasa Klostermana u 63. i Danija Olma u 77. minutu stigao do izjednačenja.

Borusija nije posustala i Sančo je u 87. minutu na sjajan pasa Rafaela Gerera iz neposredne blizine lako zatresao mrežu.

Ka Ligi šampiona krupnim koracima ide i Volfsburg koji je sa 3:0 pobijedio tim Uniona iz Berlina.

Meč je obilježio trostruki strijelac, reprezentativac Hrvatske Josip Brekalo koji je mrežu gostiju zatresao u 12, 63. i 90. minutu.

Riječ je o igraču za kojeg se u posljednje vrijeme ozbiljno raspituje Liverpul, poslije ovih golova cijena može samo da mu poraste.

Zanimljivo je bilo i na meču Hofenhajma i Šalkea, gosti iz Gelzenkirhena su na poluvremenu vodili, ali je domaćin sa četiri gola u nastavku sve okrenuo na svoju stranu.