Denver bez Jokića ubjedljivo poražen od Minesote

0

Košarkaši Minesote pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Denvera sa 128:98, i tako su prekinuli niz od tri vezane pobjede gostujućeg tima u NBA ligi.

Denver je bio oslabljen neigranjem dvostrukog uzastopnog MVP-ja Nikole Jokića, kao i još trojice startera (Aron Gordon, Džamal Marej i Kentavijus Koldvel-Poup).

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom druge četvrtine, kada je domaći tim poslije serije 26:5 poveo sa 51:26.

Entoni Edvards bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 20 poena, Dianđelo Rasel je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena i 10 asistencija, dok su po 16 poena dodali Rudi Gober (osam skokova) i Džejlen Nauel.

Bolji od ostalih u timu iz Kolorada bio je Majkl Porter džunior sa 22 poena, Kristijan Braun je upisao 19 poena i pet uhvaćenih lopti, a Brus Braun je zabilježio 16 poena i sedam asistencija.

Denver je prvi na tabeli Zapadne konferencije sa 37 pobjeda i 17 poraza, dok Minesota zauzima sedmo mjesto sa skorom 29/27.

Dva tima će u noći između utorka i srijede igrati meč u Denveru.

Toronto je na gostovanju savladao Memfis sa 106:103, nakon što su nadoknadili 15 poena zaostatka krajem treće četvrtine.

Igrač domaće ekipe Džaren Džekson džunior je 5,2 sekunde prije kraja šutirao za izjednačenje, ali je promašio, pa je kanadski tim ostvario drugu uzastopnu pobjedu.

Najbolji učinak u ekipi Toronta imao je Paskal Sijakam sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija, Kris Buše je zabeležio dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova, a Skoti Barns je postigao poen manje, uz sedam uhvaćenih lopti.

Za Memfis zbog povrede desnog zgloba nije igrao Dža Morant, a najefikasniji je bio Desmond Bejn sa 26 poena.

Džekson džunior je dodao 18 poena, uz osam skokova, dok je Santi Aldama upisao 15 poena i šest skokova.

Memfis je drugi na Zapadu sa učinkom 32/21, a Toronto je na 11. mjestu Istočne konferencije sa 25 pobjeda i 30 poraza.

Njujork Niksi su na svom terenu bili bolji od Filadelfije sa 108:97.

Gosti su tokom prve četvrtine vodili sa 21 poenom razlike (33:12), da bi Niksi u nastavku preokrenuli i prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda Filadelfije na gostovanju.

Džulijus Rendl je vodio Nikse do pobjede sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija, Džejlen Branson je postigao 21 poen, uz sedam asistencija i pet skokova, a Evan Furnije je zabilježio 17 poena.

Dabl-dabl učinak u gostujućem timu ostvario je Džoel Embid sa 31 poenom i 14 skokova, Tobajas Heris je zabilježio 14 poena i 10 skokova, a 14 poena je upisao i Dentoni Melton.

Filadelfija je na trećem mjestu Istoka sa 34 pobjede i 18 poraza, dok se Niksi nalaze na sedmom mjestu sa 29 pobjeda i 26 poraza.

Nju Orleans je na svom terenu savladao Sakramento sa 136:104, uz rekord sezone Treja Marfija trećeg (30 poena).

Na gostovanju je do drugog vezanog trijumfa došao Klivlend, koji je bio bolji od Indijane sa 122:103.