Danilović odigrala sjajan meč ali nije prošla u 3. kolo

0

Olga Danilović nije uspjela da se plasira u treće kolo turnira iz serije 1.000 u Madridu.

Srpska reprezentativka je odigrala jedan od najzrelijih mečeva u karijeri, ali je posle dva časa i 44 minuta velike borbe poražena od 15. igračice svijeta, Amerikanku Danijel Kolins sa 6:4, 4:6, 7:6 (8).

Njena naredna protivnica će biti Rumunka Žalkin Kristijan, koja je eliminisala Barboru Krejčikovu sa 2:6, 6:0, 6:2.

Ogla je u drugom setu imala brejk prednosti, u trećem je servirala za pobjedu, potom je spasila pet meč lopti u tajbrejku, ali nije uspjela da upiše trijumf.

Kolinsova je, podsjetimo, na poslednje dva turnira na kojima je učestvovala osvojila titule – u Majamiju i u Čarlstonu uz 13 trijumfa i samo dva izgubljena seta.

Već posle nekoliko uvodnih gemova bilo je jasno da će ovo biti dugo veče za 122. igračicu svijeta i Amerikanku na madridskoj šljaci, a Danilovićeva je u petom uspjela da oduzme servis protivnici. Prethodno u trećem gemu nije iskoristila dvije brejk lopte.

Kolinsova je ekspresno uzvratila, izjednačila je na 3:3, ali to nije poremetilo Oglu koja je posle samo nekoliko minuta po drugi put oduzela servis rivalki (4:3) i ubrzo na svoj servis, najduži u prvom setu, povela sa 1-0.

Danilovićeva je drugi set počela kako se samo poželjeti može – brejkom. Održavala je prednost sve do šestog gema kada je Kolinsova uzvratila. Amerikanka je u tim trenucima znatno pogidla nivo igre, međutim, Srpkinja je ostala pribrana i kod rezultata 4:4 imala je dvije brejk lopte, koje, nažalost, nije iskoristila. Odmah je uslijedila kazna i ušlo se u treći set – 6:4.

U četvrtom setu, izuzetno izjednačenom, koji je ušao u novi dan, nije bilo brejk lopti do osmog gema. Amerikanka je prva došla u poziciju da protivnici oduzme servis, ali je Danilovićeva bila hrabra i uspjela je da se izvuče iz problema i izjednači na 4:4. U sledećem gemu Olga je oduzela servis Kolinsovoj i imala je servis za pobjedu.

Ali nije uspela… Amerikanka je došla do 0:40, Srpkinja je spasila dve brejk lopte, ali ne i treću – 5:5. Duel je odličen u tajbrejku, a sve je bilo jasno kada je Olga ispustila svoja dva prva servisa i 0:3 za protivnicu. Napravila je Danilovićeva pet mini brejkova, spasila je isto toliko meč lopti, ali ni to nije bilo dovoljno za veliku pobjedu.