Dancima samo bod protiv Tunisa

0

Reprezentacije Danske i Tunisa odigrale su 0:0 u prvom meču grupe D na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Bilo je prilika na obje strane, a utisak je da je neriješeno i najpravedniji ishod ovog duela.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno po posjedu, ali je bolje šanse imao Tunis. Nije afrička reprezentacija imala respekt prema Dancima i sjajno su im parirali. Prvu šansu je propustio Drager u 20. minutu.

Najveću priliku u prvom dijelu propustio je špic Tunisa Isam Žebali, koji je izašao sam pred Šmajhela u 43. minutu, ali je danski čuvar mreže sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.

Na startu drugog dela Danskoj je opravdano poništen gol zbog ofsajda, ali je bilo primjetno da evropska selekcija sve više pritiska Tunišane. U samo dva minuta 69. i 70. dvije velike prilike za Dance. Golman Tunisa je na spektakularan odbranio šut Eriksena, a onda je poslije kornera Andersen sa pola metra posle dodavanja Kristensena pogodio stativu.

Od tog trenutka meč je ušao u mirnu fazu i kao da su obje ekipe bile zadovoljne bodom. Lindstrom je u zaustavnom vremenu imao odličan šut, ali je golman Danske bio na visini zadatka. Bio je ovo prvi meč u Kataru, koji je završen bez pogodaka.