Srbija okt 2, 2025

„DANAS NAS ČEKA VAŽAN DAN, SASTANAK S MERCOM I RUTEOM“ Predsjednik Vučić ranim jutrom iz Danske: Sastaću se i s Meloni, a ONO ŠTO ME BRINE JE NIS (VIDEO)

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić javio se rano jutros iz Danske, u 6 sati, najavljujući naporan dan sa puno važnih sastanaka.

– Kopenhagen u 6h ujutro. Vjerujem, naporan i uspješan dan pred Srbijom ovde u Danskoj. Kao i uvijek, jedva čekam da se vratim u moju Srbiju…

– Danas nas čeka ne lagan dan, razgovor sa Markom Ruteom, šefom NATO-a, sa Mercom, kancelarom njemačkim, s portugalskim premijerom, sa Đorđom Meloni i Emanuelom Makronom, predsjednikom francuskim, našim prijateljem…

– Ono što me brine jeste NIS, i sankcije NIS-u od 8. oktobra, a ono što želim da vam kažem jeste da ćemo mi se mi postarati da Srbija ima uredno snabdevanje svim derivatima nafte, da građani Srbije dobro žive, rekao je Vučić dodajući da je pred njim danas težak dan, ali kako se nada, uspešan za Srbiju, te da jedva čeka da se vrati u lepi Beograd.

– Naporan ali verujem dobar i uspješan dan za Srbiju, dodao je i kazao da od 8 sati kreće na samit Evropske političke zajednice.

Rekavši da ga brine NIS, zahvalio se na brizi koju narod pokazuje i rešenja koja nudi.

– Hvala vam na tome što brinete, a mogu da kažem da ćemo se mi postarati da Srbija ima uredno snabdijevanje svim derivatima nafte da ljudi pristojno, dobro i normalno žive, i verujem da ćemo uspeti da sačuvamo sva svoja prijateljstva i sve partnerske odnose, kazao je dodavši da ne može da odgovara onima koji ga stalno kritikuju zbog nečega što su im „oni ostavili u amanet.

– Hoću da ih radom, borbenošću i ogromnim trudom pobijedimo, a ne samo praznom kritikom, rekao je Vučić.

Pun i naporan raspored danas u Danskoj

Podsjetimo, predsjednik će se tokom boravka u Kraljevini Danskoj, sastati s brojnim evropskim liderima, između ostalih, sa kancelarom Savezne Republike Nemačke Fridrihom Mercom, predsednikom Vlade Republike Portugalije Luišom Montenegrom i generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom.

Sedmi sastanak Evropske političke zajednice okuplja lidere sa celog kontinenta, koji će se fokusirati na to kako ojačati Ukrajinu, opštu bezbednosnu situaciju u Evropi i kako učiniti Evropu jačom i bezbednijom u trenutnoj geopolitičkoj situaciji.

Skup će biti otvoren danas u 10 sati, a nakon plenarne sednice biće održano nekoliko diskusija usmerenih na različite aspekte bezbednosne situacije u Evropi, uključujući tradicionalne i hibridne pretnje, ekonomsku sigurnost i migracije.

Najavljeno je da će predsenik Vučić učestvovati na okruglom stolu „Bezbednost i otpornost – tradicionalne i nove pretnje“.

Evropska politička zajednica osnovana je u Pragu 6. oktobra 2022. godine kao odgovor na invaziju Rusije na Ukrajinu i okuplja zvaničnike iz 44 evropske zemlje, uključujući i zemlje koje nisu članice EU.

EU će na skupu predstavljati predsednik Evropskog saveta Antonio Košta, koji će kopredsedavati sastankom zajedno sa premijerkom Danske Mete Frederiksen, prenose beogradski mediji pisanje Tanjuga.

Među učesnicima su predsednik Francuske Emanuel Makron, premijer Švedske Ulf Kristerson, premijer Španije Pedro Sančez, predsednica Moldavije Maja Sandu, predsednik Rumunije Nikušor Dan, premijer Jermenije Nikol Pašinjan, premijer Albanije Edi Rama, visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas i mnogi drugi.

Skup je platforma za neformalni politički i strateški dijalog, okupljajući evropske šefove država ili vlada sa liderima ključnih evropskih i međunarodnih institucija.

Evropska politička zajednica ima za cilj da neguje politički dijalog i saradnju radi rešavanja pitanja od zajedničkog interesa, jačanje bezbednosti, stabilnosti i prosperiteta evropskog kontinenta.

Evropska politička zajednica se do sada sastala šest puta, poslednji put u maju ove godine u Tirani, a sledeći sastanci biće održani u Jermeniji i Irskoj.

 Kurir.rs

Tagovi

42 komentara on “„DANAS NAS ČEKA VAŽAN DAN, SASTANAK S MERCOM I RUTEOM“ Predsjednik Vučić ranim jutrom iz Danske: Sastaću se i s Meloni, a ONO ŠTO ME BRINE JE NIS (VIDEO)”

  1. Iskreni razgovori resavaju sve nedoumice

    Reply
  2. Svi današnji sastanci su u faktički u senci najavljenog stupanja na snagu sankcija NIS-u

    Reply
  3. Danasnji dan je jako bitan jer predsednika čekaju važni sastanci!

    Reply
  4. Važni sastanci za budućnost Srbije!

    Reply
  5. Možda se nešta pametno izrodi iz svih tih razgovora i po pitanju NiS-a.

    Reply
  6. Predsednik uvek nalazi kompromisna resena jer je uvek opredeljen za mir.

    Reply
  7. Predsednik vodi politiku mira, kompromisa i dogovora, verujem da će tako i ostati.

    Reply
  8. Verujem da Predsednik radi u najboljem interesu Srbije.

    Reply
  9. Važno je da se ne povinujemo spoljnim pritiscima i da sačuvamo našu ekonomiju.

    Reply
  10. Vučiĉ pokazao čitavom svetu kako se poštuje pravda.

    Reply
  11. Treba pažljivo voditi razgovore sa obe strane, da bi se donela prava odluka

    Reply
  12. Srbija je u teškoj poziciji, ali Predsednik hrabro vodi našu zemlju.

    Reply
  13. Ova izjava pokazuje njegovu sposobnost da se bori za nacionalne interese, uprkos spoljnim pretnjama.

    Reply
  14. Predsednik se snažno bori za Srbiju

    Reply
  15. Predsednik ne zeli da uvodimo sankcije Rusiji. Uvek je korektan i na strani istine.

    Reply
  16. Srbija treba da bude slobodna da donosi svoje odluke, bez straha od pritisaka sa strane.

    Reply
  17. Mozda bi bilo najbolje da otkupimo deo koji pripada Rusima , da postane celokupno nas NiS ,

    Reply
  18. naci ce neko resenje siguran sam nas Vucic

    Reply
  19. Kao i uvek do sada izboricemo se i sa novonastalim izazovima.

    Reply
  20. Predsednik brani interese Srbije i građana Srbije.

    Reply
  21. Verujem da će nas i ovoga puta izvući iz situacije bez posledica.

    Reply
  22. Kompromisna resenja uvek su prva opcija predsednika

    Reply
  23. Bravo predsedniče, važno je da Srbija ostane principijelna i da ne sledi slepo tuđe interese.

    Reply
  24. Puna podrška Vucicu. Neće mu biti lako, ali izboriće se.

    Reply
  25. Naci ce se neko resenje bez uvodjenja sankcija

    Reply
  26. Verujemo da će sve proci u najboljem redu!

    Reply
  27. Svaki sastanak je vazan.

    Reply
  28. Vucic se lavovski bori za svoje.

    Reply
  29. Svaki razgovor je korak napred.

    Reply
  30. Niko se nije posvetio Srbiji kao Vucic..

    Reply
  31. Vucic je uvek u centru desavanja.

    Reply
  32. Gde su najveci tu je i nas predsednik.

    Reply
  33. Svaki njegov sastanak je doneo nesto dobro Srbiji.

    Reply
  34. Vucic je ispalnirao ceo dan.

    Reply
  35. Predsednik nema sata odmora.

    Reply
  36. Svaki razgovor otvara nova vrata Srbiji.

    Reply
  37. Nacicemo kompromis.

    Reply
  38. Vučić aktivno radi za Srbiju na svim frontovima

    Reply
  39. Podrška predsedniku u vođenju važnih međunarodnih sastanaka

    Reply
  40. Stabilnost i odlučnost su ključni za našu zemlju

    Reply
  41. Bravo za predsednika Srbije.

    Reply
  42. Mir je najvažniji.

    Reply

Ostavite komentar

NAJNOVIJE
Najčitanije