Treća utakmica u Turskoj donijela je i treću pobjedu šampiona Srbije u pripremnom periodu, a slavlje nad Koprom pogotkom u 13. minutu potpisao je najraspoloženiji akter susreta Lazar Nikolić – 1:0

Desni bek koji je crveno-bijeli dres zadužio krajem jesenje polusezone zahvatio je na ivici šesnaesterca odbijenu loptu i na atraktivan način zatresao mrežu rivala. Doskorašnji član Javora vodećim pogotkom nagovijestio je da je raspoložen izašao na megdan predstavniku Slovenije i na krilima prvijenca u Zvezdinom dresu nastavio je da zadaje probleme čuvarima uz aut liniju.

U sastavu koji je dvije nedjelje prije zvanične proljećne premijere predstavljao skicu Zvezde koju bismo mogli da gledamo, u prvom planu bile su Milojevićeve odluke da na megdan izađe bez klasičnog napadača, ali i sa mladim bekovima Nikolićem i Azarovim. Bez Pešića, Spajića i Dragovića, kao i najnovijeg pojačanja Aleksa Viga, fudbaleri kluba iz Ljutice Bogdana pružili su još jednu vrlo dobru partiju i potvrdili da u odličnom ritmu dočekuju borbe u kojima će braniti duplu krunu.

U tandemu sa inspirisanim Bukarijem, Lazar Nikolić je predstavljao konstantnu prijetnju po odbranu protivnika, posebno u formaciji sa Kataijem u ulozi lažne devetke, a saradnja inspirisanog dvojca mogla je da donese udvostručenje prednosti već u 25. minutu kada je reprezentativac Gane na centaršut sa desnog boka glavom pogodio stativu.

Za razliku od većine utakmica sezonama unazad i prakse da ofanzivnu osovinu Zvezde čini centralni dio napada čije konce drže Katai i Ivanić, danas su u Beleku glavni zaduženi da stvaraju probleme defanzivi Kopra bili bočni igrači. Balans u napadima po bokovima održali su Azarov i Stefan Mitrović, međutim u nekoliko situacija mlado krilo šampiona Srbije potezom više ispuštalo je priliku da kruniše inicijativu.

Činjenica da su crveno-bijeli dominaciju naplatili samo golom mogla je da ih košta prilikom kratkog pada koncentracija početkom drugog dijela igre. U potrazi za rupom u odbrani rivala Slovenci su uspjeli nekoliko puta da stave na muke Borjana koji je mrežu sačuvao sjajnim intervencijama, ali i uz dozu sreće u 55. minutu kada je ofanzivac Kopra pogodio prečku.

U poslednjih pola sata utakmice oba stratega pružila su šansu rezervistima, a dvocifren broj promjena odrazio se na pad igre koji su crveno-bijeli rutinski iskoristili da mirno stignu do treće pobjede. Mogli su izabranici Miloša Milojevića i ranije da otklone dilemu po pitanju pobjednika, prije svega preko Kangve koji je gađao tik iznad prečke iz slobodnog udarca.

Naredna provjera šampiona Srbije očekuje već sjutra (nedjelja) protiv Ludogoreca.

CRVENA ZVEZDA – KOPAR 1:0 (1:0)

Stadion: „SC Kalista” u Antaliji. Strijelac: Nikolić u 13. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan (od 62. Vasiljević), L. Nikolić (od 62. Gobeljić), Milunović (od 62. Leković), Eraković (od 46. Pankov), Azarov (od 62. Srnić), Mijailović (od 62. Krstičić), Kanga (od 62. V. Nikolić), Ivanić (od 62. Kangva), Bukari (od 62. Prucev), Mitrović (od 46. Ibrahim), Katai (od 62. Motika).

KOPAR: Golubović, Palčič, Novoselec, Bilić, Šimčak, Koreja, Tičić, Vancaš, Fanimo, Kotnik, Osudži. Igrali su još: Hvalič, Kambič, Koderman, Mitendorfer, Benedičič, Krajinović, Silajdžić, Milovanović, Jašaragić, Hrvatin, Očieng.

Tagovi